کشف خریداران چینی نفت ایران [به روز شده در 27 دسامبر 2022]

ساخت وبلاگ

چین اساساً وظیفه نگه داشتن رژیم ایران را از طریق خریدهای نفتی که 47 میلیارد دلار از زمان تصاحب رئیس جمهور جو بایدن به عهده داشته است ، مسئولیت نگه داشتن رژیم ایران دارد. این علیرغم تحریم های ایالات متحده است که در سال 2019 با هدف اعلام شده برای کاهش صادرات نفت ایران به صفر تغییر یافته است. چین با ادامه واردات میلیون ها بشکه نفت هر روز ، ناجی تهران را ثابت کرده است. واردات چینی احتمالاً از آنچه در تجارت در معرض تحریم های ایالات متحده قرار نگرفته است ، فراتر رفته است.

در حالی که UANI با موفقیت بیش از 200 کشتی خارجی "Ghost Armada" که تجارت را تسهیل می کند ، مشخص کرده است ، شناسایی خریداران خاص-تا همین اواخر دشوار بوده است. در ماه های اخیر ، UANI اسناد و مدارکی را ارائه داده است که بینش عمده ای در مورد اینکه چه کسی دقیقاً بودجه این تجارت غیرقانونی و منحصر به فرد پرسود را تأمین می کند ، ارائه داده است.

داده های دریافت و بررسی شده توسط UANI نشان می دهد که نفت ایران توسط پالایشگاه های پتروشیمی "قوری" نیمه مستقل و غیر مستقل چین به طور رسمی و غیر مستقل از چین وارد می شود. در ابتدا از ژوئیه سال 2015 ، به قوری ها اجازه واردات نفت خام ، منوط به سهمیه های تحمیل شده در مرکز داده می شد. از آن زمان ، آژانس برنامه ریزی اقتصادی چین ، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) سالانه ده ها مجوز جدید را اعطا می کند. برآورد تعداد قوری ها در حدود 150 معلق است.

امروزه ، قوری ها تقریباً یک پنجم از تمام نیازهای نفتی چین را وارد می کنند. حدود 70 ٪ فرآوری نفت قوری چین در استان ساحلی شرقی شاندونگ ، جنوب پکن و شمال شانگهای انجام می شود. برای خریدهای نفتی ایران ، قوری ها می توانند با تخفیف های شیب دار خریداری کنند - حداقل 4 دلار در هر بشکه زیر معیار برنت. منشأ نفت ایرانی نیز با استفاده از مجدداً به عنوان نفت خام عمانی ، خام عراق ، اورال روسی ، ترکیب قیر ، نمین یا مخلوط مالزی پنهان می شود.

این واقعیت که قوری ها - به جای بازیگران اصلی دولتی - بخش عمده ای از نفت ایران را وارد می کنند ، از دیدگاه چین معنی دارد. از آنجا که ایالات متحده ، در حقیقت ، واردات دولتی چین را در گذشته ، مانند ژوهای ژنرونگ ، تحریم کرده است ، تصمیم به وارد کردن نفت ایران از طریق ده ها شرکت کوچک غیر دولتی غیرمجاز کمک می کند تا نقش دولت چین را مبهم کند و از خود محافظت کند و از خود محافظت کند و از خود محافظت کند. بنگاه های بزرگ از نظارت ، پاسخگویی و تحریم های شرکت کننده. در مقابل ، با اندازه كوچك و عملیات كسب و كار محدود ، قوری ها هر دو دشوار هستند و در معرض سیستم مالی آمریكا قرار نمی گیرند. در رابطه با فقدان واضح اجرای ایالات متحده ، تهدید به تحریم ها بسیار کمتر از یک عامل محدود کننده است.

UANI اکنون اسنادی را به دست آورده است که نامگذاری خریداران بیش از 180 200 محموله مختلف نفت ایران به چین مربوط به دسامبر 2019 است. این محموله ها بیش از 210 میلیون بشکه از مجموع بیش از 7 11 میلیون بشکه نفت ایران را در طی این کشور به چین صادر کرده اند. همان دورهبا توجه به عوامل خطر مختلف بین چند وارد کننده دولت و تعداد زیادی از قوری های مستقل ، ما می توانیم به طور منطقی از این عکس فوری 30 ٪ استنباط کنیم که بخش عمده ای از روغن ایران در واقع توسط قوری ها وارد می شود:

 

تمام بشکه های نفت از ایران به چین (دسامبر 2019 - نوامبر 2022تعداد بشکه های مشخص شده به پالایشگاه های قوری چینی
711 میلیون210 میلیون

داده های موجود - تا دسامبر 2022 - نشان می دهد که بهترین پالایشگاه Teapot Teapot خرید خام ایرانی Lawen Namu است. Lawen Namu حداقل 29 محموله مختلف از نفت خام ایران را دریافت کرد ، که به عنوان خام ، عمان نفت خام یا Nemina شناخته می شود. این محموله ها در کنار هم تقریباً 39 میلیون بشکه نفت ایران بودند.

Lawen Namu یک شرکت بازرگانی است که در بندر کلیدی چینگدائو در استان شاندونگ مستقر است. در ژانویه سال 2021 ، S& P Global خاطرنشان كرد كه واردات نفتی Lawen Namu نسبت به ماه قبل "212 ٪" پرش كرده است ، در حالی كه بیشتر واردات خود را به عنوان "نمرات مخلوط" از عمان ، غرب آفریقا و روسیه طبقه بندی كرده است. "

دومین وارد کننده بزرگ قوری ، شرکت شیمیایی Shandong Shengxing ، Ltd است.(shengxing). براساس هشدار تجارت جهانی ، Shengxing در 23 مه 2018 مجوز واردات خود را دریافت کرد - شاید به طور تصادفی ، فقط دو هفته پس از اعلام رئیس جمهور ترامپ اعلام خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران (JCPOA). Shengxing حداقل 20 محموله مختلف از نفت خام ایرانی را دریافت کرده است که به عنوان نفت خام عمان و نفت خام عراقی شناخته شده است. این محموله ها در مجموع تقریباً 17. 6 میلیون بشکه نفت ایران بودند.

سومین وارد کننده بزرگ قوری در لیست ما ، گروه صنعت و تجارت Shandong Dongfang Hualong (Hualong) است که پس از آن Shangang Guomao. به Hualong در همان روز Shengxing مجوز واردات خود را دریافت کرد. Hualong همچنین حداقل 17 محموله مختلف از نفت خام ایران را دریافت کرده است ، که به عنوان اورال روسی یا به عنوان "مخلوط مال" شناخته می شود. این محموله ها در کنار هم بیش از 14. 7 میلیون بشکه نفت ایران بودند. کشتی هایی که به عنوان "Mal Blend" به عنوان "Mal Blend" استفاده می شوند ، به طور معمول از ایران صادر می شوند و سپس با یک کشتی در آبهای ایران به یک کشتی به کشتی ("STS") منتقل می شوند. این به کشتی اجازه می دهد تا مستندات جدیدی را دریافت کند که ادعا می کند روغن به جای ایرانی مالزی است.

علاوه بر مستندات به دست آمده توسط UANI ، وب سایت ویکیران شش پالایشگاه قوری دیگر را ذکر می کند - Lihuayi Lijin پالایش و شرکت شیمیایی با مسئولیت محدود شرکت شیمیایی Shandong Tianhong Ltd Ltd Fengli Petr o-Chemical Ltd Shandong Kenli Petrochemical Co. Ltd Group Co. Ltd Qu. Ltd Qu. Ltd Co. Ltd Qu. Ltd Group. Ltd Qu. Ltd Qu. Ltd Qu. Ltd Qu. Ltd Qu. Ltd Dongying Lianhee Petrochemical Group Co. Ltd. (گروه Fuhai) - طبق گزارش ها ، تحویل ماهانه چهار میلیون بشکه در طی یک دوره یک ساله و با همکاری آشکار با غول انرژی ترکیه ، گروه ASB.

جدول کامل پالایشگاه های قوری که واردات روغن ایران را می دهند ، به ترتیب نزولی از بزرگترین وارد کننده توسط بشکه های زیر ذکر شده است. UANI همچنان به روزرسانی این نمودار را ادامه خواهد داد زیرا ما اطلاعات بیشتری در مورد خریداران نفت ایران در چین دریافت می کنیم [جدول به روز شده در 27 دسامبر 2022]

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 23 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:52