6 دلیل بزرگ سهام اپل برای سال 2023 باید بخرید: تحلیلگر

ساخت وبلاگ

سرمایه گذاران در اپل سالی مانند اپل را تجربه کرده اند ، اما حداقل یک تحلیلگر فکر می کند که در سال 2023 تغییر خواهد کرد.

سهام غول فناوری در سال 2022 25 ٪ کاهش یافته است و از افت 19 ٪ S& P 500 عقب مانده است.

این کاهش علیرغم اینکه اپل اغلب به عنوان یک سرمایه گذاری ایمن در نظر گرفته می شود ، به وجود می آید ، زیرا دارای یک ترازنامه قابل توجه با پول نقد و جریان پایدار درآمد خدمات قابل تکرار است.

اما درست مانند سایر شرکت های بزرگ ، پس زمینه اقتصادی بی ثبات جهانی در قالب کندی آیفون و فروش لوازم جانبی و همچنین تأخیر در تولید از چین Covid-19 را به وجود آورد.

سهام اپل اکنون با نسبت قیمت به درآمد به جلو 22 معامله می شود ، که تقریباً 21 ٪ تخفیف به میانگین تاریخی آن دارد. در 16 بار پیش رو Enterprise-Value-to-Ebitda ، سهام اپل با مدل مو 17 ٪ به هنجار تاریخی خود معامله می کند.

ارزیابی قانع کننده تر در مورد قدرتمند اپل ، توجه جیم سووا ، تحلیلگر طولانی مدت فناوری را در سیتی جلب کرده است.

"ما معتقدیم که تقاضا برای محصولات و خدمات اپل احتمالاً در طول FY23 انعطاف پذیر خواهد بود. ما می دانیم که خطرات نظارتی همچنان بیش از حد مهم در سهام است ، اما ما اینها را به عنوان ریسک اصلی می دانیم و این خطر اساسی است. سووا در گزارش 20 صفحه ای جدید به مشتریان نوشت.

SUVA مجدداً رتبه خرید اپل را با هدف 175 دلار قیمت تکرار کرد ، که حدود 30 ٪ صعود از سطح فعلی را فرض می کند.

SUVA اضافه شده ، "ارزش فعلی بازار اپل منعکس کننده راه اندازی دسته بندی محصولات جدید نیست. این با راه اندازی هدست جدید AR/VR در سال 2023 و Foldables در سال 2024 تغییر می کند."

در اینجا شش عامل پشت سر تماس صعودی سووا 2023 در اپل آورده شده است.

Suva می گوید ، هندوستان می گوید: یک عامل کمی قدردانی در رشد آینده اپل هند است. سووا می گوید بزرگترین عامل صعودی در هند ، ثروت رو به رشد جمعیت کشور است."طبقه متوسط متوسط و با درآمد بالا هند ، با درآمد 8. 5 کیلو دلار+، پیش بینی می شود که در حال حاضر 25 ٪ از خانوارهای خود را به بیش از 51 ٪ از کل خانوارها نشان می دهد (~200 میلیون). پیش بینی می شود این خانوارها شش بار هزینه های خود را از 37 ٪ از هزینه های فعلی (1. 5 تریلیون دلار) به 61 ٪ 6 تریلیون دلار تا سال 2030 افزایش دهند. خانواده های با درآمد متوسط و با درآمد بالا نزدیک به 4 تریلیون دلار مصرف افزایشی تا سال 2030 را هدایت می کنند. به طور کلی ، به احتمال زیاد نزدیک به 2 تریلیون دلار هزینه افزایشی برای پیشنهادات ارزان قیمت و قیمت متوسط ، به موازات 2 تریلیون دلار هزینه افزایشی به رهبری مصرف کنندگان که به عرضه حق بیمه یا اضافه کردن دسته های جدید مصرف می پردازند ، وجود خواهد داشت. "

رشد فروش آیفون: سووا می گوید احساسات بر تقاضای آیفون بسیار نزولی شده است."احساسات سرمایه گذار در سراسر سخت افزار فناوری مصرف کننده بسیار جالب است و بسیاری معتقدند که رشد قوی در آیفون ها در دو سال گذشته (23 ٪ نرخ رشد سالانه ترکیب درآمد) دیده می شود ، زیرا فشارهای تورمی کلان باعث کاهش شدید می شود. از هزینه های مصرف کننده نیش بزنید. ما اعتقاد نداریم که این مورد است ، به عبارت دیگر ، ما انتظار نداریم که در صورت کاهش درآمد توسط FY2016 یا FY2019~10-15 ٪ ، "سووا می نویسد. تحلیلگر دلایل مختلفی را برای دیدگاه خوش بینانه خود از بین می برد." نظر ما این است که اکنون پایه نصب شده اکوسیستم iOS اپل اکنون به طور قابل توجهی بزرگتر است ، و این دلالت بر یک پایه نصب شده در 1 میلیارد کاربر به علاوه آیفون دارد. علاوه بر این ، تحقیقات ما نشان نمی دهد که نرخ جایگزینی گوشی های هوشمند طولانی تر است (در مقایسه با سطح اخیر) و ثابت نگه داشته می شوند و در برخی موارد حتی به طور کلی کوتاه می شوند. "

صعود به فروش خدمات: تحقیقات SUVA نشان می دهد که رشد فروش خدمات اپل در سال 2022 سرد شده است ، تا حدودی به دلیل کند شدن اقتصاد. اما این ممکن است در سال 2023 تغییر کند. "ما انتظار داریم که افزایش قیمت هایی که در سه ماهه آخر اجرا شده است ، در محله های بعدی به مرحله اجرا درآمد و رشد درآمد را پیش می برد."

این محصولات جدید: "ما انتظار داریم اپل در سال 2023 هدست AR/VR را راه اندازی کند."این تحلیلگر به پیشرفت در اتصال 5G و ارائه رقابتی از Oculus متا اشاره می کند زیرا دلایل اصلی اپل در نهایت وارد بازار خواهد شد. SUVA فکر می کند که هر اعلامیه محصول در این خطوط می تواند سهام را پیش ببرد.

ریسک نظارتی: گزارش های اخیر ادعا می کنند که برای رعایت قانون بازارهای دیجیتال در اروپا ، اپل ممکن است به فروشگاه های جایگزین در آیفون ها و iPad های خود اجازه دهد. SUVA معتقد است که تأثیر مشاغل غالب فروشگاه برنامه اپل غافل است. SUVA می گوید: "از نظر ما ، عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است تأثیر این گزینه های صورتحساب خارج از فروشگاه از جمله رفتار مصرف کننده را محدود کند که از نظر ما چسبنده است ، به خصوص که این امر به توانایی پرداخت ایمن و مدیریت اشتراک آنها مربوط می شود. در یک جا."

Giveaways Cash: SUVA فکر می کند که اپل در هنگام بازپرداخت پول به سرمایه گذاران سال آینده ، میکروفون را رها می کند."با جریان نقدی آزاد~110 میلیارد دلار به علاوه در سال و نقدی خالص 49 میلیارد دلار (از پایان سال FY22) ، ما انتظار داریم که قفسه سینه نقدی اپل از حداقل 110 میلیارد دلار به علاوه بازده سهامداران در سال پشتیبانی کند ، و این مبلغ 4-5 ٪ از کلاه فعلی بازار خود را در این بازار دارد. فرم خرید و سود سهام. در بهار سال 2023 ، ما انتظار داریم اپل پس از استقرار ، بازپرداخت سهام افزایشی 85 میلیارد دلار را اعلام کند~90 میلیارد دلار در FY2022. ما همچنین انتظار داریم که این شرکت سود سهام خود را 10 ٪ افزایش دهد. "

مدیر عامل اپل تیم کوک در فروشگاه Apple Fifth Avenue برای انتشار Apple Iphone 14 Range در منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده ، 16 سپتامبر 2022. رویترز/اندرو کلی

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 30 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:37