تجزیه و تحلیل قیمت 10/21: SPX ، DXY ، BTC ، ETH ، BNB ، XRP ، ADA ، Sol ، Doge ، Matic

ساخت وبلاگ

S& P 500 و بیت کوین سطح پشتیبانی در نزدیکی خود را خاموش کردند و این نشان می دهد که گاوها تسلیم نشده اند و احتمالاً در حال خرید غرق هستند.

Price analysis 10/21: SPX, DXY, BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, MATIC

بازده 10 ساله خزانه داری در ایالات متحده از سال 2008 به بالاترین سطح خود افزایش یافت. اگرچه این نوع تجمع معمولاً برای دارایی های خطرناک منفی است ، اما پس از گزارش وال استریت ژورنال ، بازارهای سهام ایالات متحده به دست آوردند که برخی از مقامات فدرال رزرو بودندنگران سرعت افزایش نرخ و خطرات بیش از حد محکم است.

در حالی که به طور گسترده ای پذیرفته شده است که ایالات متحده وارد رکود اقتصادی خواهد شد ، بحث در مورد اینکه چه مدت می تواند دوام داشته باشد ، خشمگین می شود. بر این اساس ، الون مسک ، مدیرعامل تسلا اخیراً در توییتر گفت که رکود اقتصادی می تواند "احتمالاً تا بهار 24 پوند" ادامه یابد و افزود که خوب است "یک سال بدون یک رویداد جهانی وحشتناک" بگذرانید.

عملکرد روزانه Cryptocurrency. منبع: COIN360

قیمت بیت کوین (BTC) شاهد افت گسترده ای از تمام وقت آن بوده است اما نرخ هش آن همچنان قوی است. به گفته مایک مک گلون ، استراتژیست ارشد کالای اطلاعاتی بلومبرگ ، این امر تخفیف بیت کوین نسبت به نرخ هش خود را در ماه اکتبر به بالاترین میزان از سه ماهه اول سال 2020 افزایش داده است. نمونه قبلی تخفیف عظیم با یک تجمع گسترده که تا سال 2021 به طول انجامید ، دنبال شد. مک گون معتقد است که همین بار ممکن است دوباره اتفاق بیفتد و بیت کوین ممکن است از بیشتر دارایی های اصلی بهتر شود.

بیایید نمودارهای شاخص S& P 500 (SPX) ، شاخص دلار آمریکا (DXY) و ارزهای اصلی رمزنگاری شده را بررسی کنیم تا هرگونه معکوس را مشخص کنیم.

شاخص S& P 500 در 18 اکتبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (3،702 دلار) افزایش یافت اما گاوها نتوانستند بر این قدرت بنا کنند و خط نزولی را به چالش بکشند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده و در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

EMA 20 روزه در تلاش است تا از بین برود و شاخص قدرت نسبی بالاتر از 46 باشد ، که نشان دهنده یک عمل محدود محدود در مدت نزدیک است. خریداران به احتمال زیاد از منطقه بین 3568 دلار تا 3،491 دلار دفاع می کنند در حالی که خرس ها سعی می کنند بازیابی را در منطقه 3،762 دلار به 3،800 دلار برسانند.

اگر قیمت بالا برود و بالاتر از 3800 دلار شکسته شود ، الگوی پایین تر و الگوی پایین تر را می شکند. سپس این شاخص می تواند به میانگین حرکت ساده 50 روزه (SMA) (3،885 دلار) افزایش یابد.

خرس ها در صورتی که بتوانند قیمت زیر 3،491 دلار را غرق کنند ، دستگیر خود را به دست می آورند. این می تواند مرحله بعدی حرکت پایین را به 3،325 دلار آغاز کند.

شاخص دلار آمریکا در روند صعودی قوی باقی مانده است زیرا گاوها اجازه نمی دهند قیمت زیر EMA 20 روزه (112) شکسته شود.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

گاوها باید قیمت بالاتر از 113. 92 دلار را به منطقه 114. 77 دلار منتقل کنند تا صعود را از سر بگیرند. خریداران سعی کردند این کار را در تاریخ 21 اکتبر انجام دهند اما فتیله بلند در شمعدان روز نشان می دهد که خرس ها به طرز تهاجمی از منطقه سربار دفاع می کنند.

فروشندگان با کشیدن قیمت زیر EMA 20 روزه سعی در دستیابی به دست بالا در کوتاه مدت دارند. در صورت موفقیت ، این شاخص می تواند به 110 دلار غرق شود. احتمالاً خریداران از این سطح دفاع می کنند و گزاف گویی می تواند این شاخص را بین 110 تا 114. 77 دلار برای مدتی حفظ کند.

در روند نزولی ، یک استراحت و نزدیک زیر خط صعود می تواند به تغییر روند اشاره کند. از طرف دیگر ، تظاهرات بالاتر از 114. 77 دلار می تواند نشانگر شروع مرحله بعدی صعود به 117. 14 دلار باشد.

BTC/USDT

بیت کوین در تاریخ 20 اکتبر نزدیکترین پشتیبانی را با 18،843 دلار از دست داد اما گاوها نتوانستند بر این مانع در EMA 20 روزه (19،318 دلار) غلبه کنند. این نشان می دهد که خرس ها می خواهند نگهدارنده خود را بیشتر کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت پایین تر از 18. 843 دلار باشد ، جفت BTC/USDT می تواند به 18125 دلار کاهش یابد. پیش بینی می شود که گاوها از منطقه بین 18125 دلار و 17،622 دلار به شدت دفاع کنند زیرا اگر در این کار نتوانند این کار را انجام دهند ، این زوج می توانند روند نزولی خود را از سر بگیرند. توقف بعدی در روند نزولی می تواند 15،750 دلار باشد.

دم بلند در شمعدان 21 اکتبر نشان می دهد که خریداران غوطه وری را زیر 18843 دلار خریداری کردند. آنها سعی خواهند کرد قیمت بالاتر از میانگین های متحرک را پیش ببرند. استراحت بالاتر از SMA 50 روزه (19،616 دلار) می تواند مسیر تجمع احتمالی را به 20. 500 دلار پاک کند. این یک سطح مهم برای توجه است زیرا یک استراحت بالاتر از آن می تواند نشانگر بازیابی قوی به 22. 800 دلار و سپس 25،211 دلار باشد.

ETH/USDT

اتر (ETH) در تلاش است تا بالاتر از EMA 20 روزه (1،313 دلار) افزایش یابد ، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند که قیمت زیر حمایت فوری با 1،263 دلار پایدار باشد.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و بالاتر از EMA 20 روزه باشد ، جفت ETH/USDT می تواند به خط نزولی کانال نزولی تجمع کند. خریداران باید قیمت بالاتر از این مقاومت را نشان دهند تا شروع یک حرکت جدید را نشان دهد.

در مقابل ، اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و از زیر 1،220 دلار به منطقه پشتیبانی 1،190 دلار بپردازد ، فروش می تواند تشدید شود و این زوج می توانند با 1000 دلار به سطح روانشناختی و سپس به خط پشتیبانی کانال کاهش یابد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در زیر هر دو میانگین متحرک معامله می کند و خرس ها در تلاشند تا قیمت پشتیبانی از این محدوده را با 258 دلار غرق کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

به تدریج پایین آمدن EMA 20 روزه (274 دلار) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در قلمرو منفی ، مزیت خرس ها را نشان می دهد. سطح 258 دلار احتمالاً شاهد نبرد سخت بین گاوها و خرس ها خواهد بود. اگر فروشندگان از بالای صفحه بیرون بیایند ، جفت BNB/USDT می تواند به 216 دلار کاهش یابد.

در عوض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا پشتیبانی 258 دلار بالا برود ، گاوها سعی می کنند جفت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند. اگر این اتفاق بیفتد ، این زوج می توانند تجمع را به 300 دلار انجام دهند. این سطح احتمالاً به عنوان یک مانع قوی عمل می کند اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند ، این زوج می توانند به 338 دلار تجمع کنند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 20 اکتبر در زیر الگوی مثلث متقارن در حال توسعه قرار گرفت اما دم بلند روی شمعدان نشان می دهد که گاوها در حال خرید DIP ها به SMA 50 روزه (0. 43 دلار) هستند. خریداران دوباره در 21 اکتبر از SMA 50 روزه دفاع کردند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

EMA 20 روزه (0. 46 دلار) شروع به پایین آمدن کرده و RSI به قلمرو منفی سقوط کرده است و این نشان می دهد که خرس ها لبه کمی دارند. اگر قیمت از سطح فعلی یا EMA 20 روزه پایین بیاید ، خرس ها سعی می کنند جفت XRP/USDT را به سطح شکست 0. 41 دلار بکشند. این سطح احتمالاً خرید قوی را به خود جلب می کند.

در صعود ، یک استراحت و نزدیک بالاتر از EMA 20 روزه ، اولین نشانه قدرت خواهد بود. این زوج سپس می توانند به 0. 51 دلار و بعد از آن به خط مقاومت برسند. یک استراحت و نزدیک به مثلث می تواند چشم انداز از سرگیری صعود را بهبود بخشد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) طی چند روز گذشته در روند نزولی بوده است. پس از یک تظاهرات دو روزه امداد ، فروش در 18 اکتبر از سر گرفته شد و خرس ها قیمت را به خط پشتیبانی گوه کشاندند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

فروش شدید چند روز گذشته ، RSI را در اعماق قلمرو فراز و نشیب قرار داده است. این نشان می دهد که فروش ممکن است در کوتاه مدت به آن بیش از حد انجام شده باشد و یک تجمع امداد یا ادغام ممکن است در گوشه و کنار باشد.

اگر قیمت از خط پشتیبانی خارج شود ، جفت ADA/USDT سعی خواهد کرد به 0. 36 دلار و سپس به EMA 20 روزه (0. 38 دلار) افزایش یابد. استراحت بالاتر از این سطح اولین نشانگر این است که خرس ها ممکن است چنگال خود را از دست بدهند.

در روند نزولی ، اگر قیمت زیر خط پشتیبانی شکسته شود ، فروش می تواند بیشتر حرکت کند و این زوج می تواند به 0. 30 دلار کاهش یابد.

SOL/USDT

Solana (Sol) در 19 اکتبر از زیر 29. 42 دلار پشتیبانی کرد و این نشان دهنده افزایش فشار فروش خرس ها است. فروش ادامه یافت و پشتیبانی 27. 87 دلار در 21 اکتبر انجام شد. این مسیر را برای آزمایش مجدد از پشتیبانی مهم با 26 دلار پاک می کند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در حال حرکت و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها کنترل می شوند. اگر جفت SOL/USDT به شدت 26 دلار از بین نرود ، احتمال استراحت زیر آن افزایش می یابد. سپس این زوج می توانند با 22 دلار به پشتیبانی بعدی کاهش یابد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا 26 دلار افزایش یابد و بالاتر از 30 دلار باشد ، تجمع در سطح پایین تر نشان می دهد. حرکت صعودی می تواند در کوتاه مدت پس از شکستن این زوج بالاتر از SMA 50 روزه (32. 28 دلار) انتخاب شود.

doge/usdt

تلاش های گاوها برای فشار آوردن به سگکین (DOGE) بالاتر از میانگین های متحرک با مقاومت قابل توجهی از خرس ها روبرو شده است. فروشندگان اکنون سعی خواهند کرد که قیمت را به پشتیبانی نزدیک به 0. 06 دلار برسانند.

نمودار روزانه Doge/USDT. منبع: TradingView

EMA 20 روزه پایین (0. 06 دلار) و RSI زیر 45 نشان می دهد که خرس ها دست بالایی دارند. اگر فروشندگان قیمت زیر پشتیبانی را غرق کنند ، جفت Doge/USDT می تواند به پایین ماه ژوئن نزدیک به 0. 05 دلار برسد. گاوها باید با تمام توان خود از این سطح دفاع کنند زیرا در صورت ترک پشتیبانی ، این زوج می توانند مرحله بعدی پایین آمدن را شروع کنند.

اگر گاوها بخواهند از فروپاشی جلوگیری کنند ، باید به سرعت قیمت بالاتر از میانگین های متحرک را فشار دهند. سپس این زوج می توانند به 0. 07 دلار برسند که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت شدیدی را به خود جلب کنند.

matic/usdt

چند ضلعی (Matic) از 0. 88 دلار در 19 اکتبر رد شد و در 21 اکتبر زیر میانگین های متحرک شکسته شد. عدم موفقیت گاوها در دفاع از میانگین های متحرک در آزمایش مجدد یک علامت منفی است.

نمودار روزانه Matic/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت زیر میانگین های متحرک پایدار باشد ، احتمال افت به 0. 71 دلار به 0. 69 دلار منطقه پشتیبانی افزایش می یابد.

اگر قیمت از این منطقه خارج شود ، نشان می دهد که جفت MATIC/USDT ممکن است در محدوده تنگ تر بین 0. 69 تا 0. 88 دلار برای چند روز ادغام شود. میانگین های متحرک Flattish و RSI درست در زیر نقطه میانی نیز حاکی از ادغام در کوتاه مدت است.

از طرف دیگر ، اگر قیمت به سرعت مسیر را معکوس کند و بالاتر از 0. 88 دلار بشکند ، این امر می تواند تغییر در احساسات از فروش تظاهرات تا خرید در DIPS را نشان دهد. این زوج سپس می توانند به 0. 94 دلار و بعداً به 1. 05 دلار صعود کنند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا فقط نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجارت شامل ریسک است ، شما باید هنگام تصمیم گیری ، تحقیقات خود را انجام دهید.< Pan> اگر قیمت از این منطقه خارج شود ، نشان می دهد که جفت MATIC/USDT ممکن است در محدوده محکم تر بین 0. 69 دلار تا 0. 88 دلار برای چند روز ادغام شود. میانگین های متحرک Flattish و RSI درست در زیر نقطه میانی نیز حاکی از ادغام در کوتاه مدت است.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 19 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 8:07