سیگار کشیدن ممکن است شما را در 20 سال بکشد ، اما تجارت در معاملات آینده سهام می تواند روز بعد شما را بکشد

ساخت وبلاگ

Smoking may kill you in 20 years, but trading in stock futures can kill you the next day

SEBI نباید اجازه تجارت سهام را بدهد ، مگر اینکه کسی یک دوره و غیره را انجام داده باشد.

خلاصه

وابستگی کامل به معاملات آتی شما را غیرفعال می کند و مشاغل خود را فلج می کنید. به علاوه ، شما به احتمال زیاد به بیمار فشار خون تبدیل می شوید.

  • ABC کوچک
  • ABC طبیعی
  • ABC بزرگ

از روزهای معاملات بازپرداخت باز در زیر یک درخت بانیان تا معاملات پر سرعت در برج نمادین PJ ، بازار سهام هند مطمئناً مسیری طولانی را طی کرده است.

از جایی که در سال 1990 به زیرساخت های کلاس جهانی برای تجارت اوراق بهادار که امروز و SEBI یک مکانیزم نظارتی قوی را ارائه می دهیم ، یک سفر چشمگیر بوده است.

آنچه چشمگیر نیست این واقعیت است که مزیت همه این زیرساخت ها و سیستم های مدرن عمدتاً به چهار واسطه رفته است ، تنظیم کننده ها و مبادلات خود را علاوه بر این ، البته بخش مالیات و کارگزاران نیز دارند. معامله گران در آن زمان در آن زمان فقیر بودند و هنوز هم فقیر مانده اند. فقط تعداد معدودی از آنها در این سفر موفق شده اند ، که در سرمایه گذاری ، نه تجارت. درصد موفقیت در تجارت به سختی 1 درصد است.

چرا؟زیرا ، در DNA ما نیست. ما چیزها را سه روش می آموزیم: با بدو تولد وقتی در DNA ما می آید. در دوران کودکی ما از طریق برنامه درسی مدرسه یا به عنوان یک فرهنگ در خانه ؛و با مشاهده جهان ، خواندن کتاب و تماشای دیگران در جوانی.

اما ، همانطور که می گویند ، شما با مربیگری نمی توانید در 8 ثانیه 100 متر اجرا کنید. به همین دلیل کنیا همیشه در ماراتن ها اولین بار است.

اجداد ما ثروت خود را در بازار سهام از دست دادند. به همین دلیل در بسیاری از خانه های قدیمی صنعتی حتی سرمایه گذاری ممنوع است ، تجارت را فراموش کنید. آنها به بازار سهام نگاه می کنند. چگونه انتظار دارید که آنها به فرزندان خود آموزش دهند؟بنابراین ما آن را در DNA خود نداریم و در خانه یا مدرسه یا دانشکده ها نیز آموزش داده نمی شد.

هنگامی که من فیلم Udta Punjab را تماشا می کردم ، واقعاً به من منتقل شدم تا بدانم که چگونه جوانان یکی از شجاع ترین جوامع ما خراب می شود. بعد از مدتی در فیلم ، فهمیدم که این دقیقاً همان چیزی است که حتی در بازار سهام ما به نام تجارت اتفاق می افتد.

تجارت بزرگترین اعتیاد است. کمتر از دارو. برای بازیابی ضررهای خود ، خانه خود را برای خرید مواد مخدر و تجارت می فروشید.

در طی سخنرانی که من در IIM احمدآباد تحویل دادم ، یک دانش آموز به من گفت که می خواهد از بازنشستگی پدرش برای تجارت در بازار سهام استفاده کند. من دست او را نگه داشتم و از او خواستم به من قول دهد که او این کار را نمی کند. معلم انگلیسی همسرم ، که اکنون در دهه 60 است ، از من می پرسد که آیا او باید به پسرش اجازه دهد از پس انداز خود در بازار سهام استفاده کند. من شوکه شدم!

این چیزی شبیه به دادن اسلحه در دست یک فرد بی گناه است.

SEBI نباید اجازه تجارت سهام را بدهد ، مگر اینکه کسی دوره و غیره را انجام دهد. آموزش سخت قبل از شروع تجارت ضروری است. در غیر این صورت ، همه واسطه ها و کارمندان آنها همچنان به Arabpatis و Crorepatis تبدیل می شوند و 99 درصد از بازرگانان حتی برای معیشت خود تلاش می کنند.

برای یک شروع کننده ، بهترین راه برای تبدیل شدن به میلیونر از طریق تجارت ، تجارت با یک میلیارد است. تجارت یک بازی توپ متفاوت است. بدون تجربه ضرر نمی توان آموخت. و برای پایداری تا زمانی که آن را به طور کامل آموخته اید ، به رشته بزرگی نیاز دارد که مجدداً باید به صورت سیستماتیک آموخته شود. این یک فرایند استبرای یک شخص جدید غیرممکن است که با خواندن کتاب آن را یاد بگیرد.

تجارت به ثروت شما آسیب می رساند.

شما می توانید 50 سال پس انداز را در یک تجارت از دست دهید. امروزه ، اکثر تبلیغات کارگزاری ، کانال های تلویزیونی و تحلیلگران فنی باعث تشویق و فریب جوانان در تجارت می شوند. این یک دستور العمل برای فاجعه است. با قیمت 65 روپیه ، از دست دادن 60 روپیه ، هدف 70 روپیه را بخرید. حتی خدا نمی تواند این را پیش بینی کند. آنها مردم را فریب می دهند تا تجارت و درآمد خود را به نام نقدینگی ایجاد کنند.

من یک فیلم قدیمی را به یاد می آورم که در آن راج کاپور یک طرح را اجرا می کند و اطمینان می دهد که خانه های 100 روپیه را در تاریخ آینده بفروشد. وقتی از او سؤال شد که چگونه می تواند خانه ای را در 100 روپیه بدهد ، می گوید من نمی توانم. من در حال فروش خانه ای نیستم که رویاهای خود را می فروشم. به عبارت دیگر ، من آنها را احمق می کنم. فکر می کنم نام فیلم نیز Shri 420 بود.

به نام سرمایه بذر ، مردم به تجارت می پردازند. به جای آن ، آنها باید از تلفن های موبایل معمولی ، پارچه های معمولی بدون برآمدگی استفاده کنند ، از خوردن غذا در رستوران های فانتزی خودداری کنند و از طریق حمل و نقل عمومی برای ساخت آن سرمایه بذر در طی چند سال سفر کنند. در غیر این صورت ، سرمایه را فراموش کنید ، ممکن است با پول بذر باقی نماند.

مایل به کورپاتی در کمترین زمان بزرگترین دلیل عدم موفقیت در بورس سهام است.

مردم غالباً بین سرمایه گذاری و تجارت اشتباه می گیرند.

در سرمایه گذاری همیشه به یاد داشته باشید که رم در یک روز ساخته نشده بود و در تجارت همیشه به یاد داشته باشید که هیروشیما و ناگازاکی در یک روز نابود شده اند.

با توجه به برداشت شما ، بازار شما را پاداش می دهد. اگر با آن به عنوان یک قمار قمار رفتار کنید ، این قمار را برای شما اثبات می کند و بهترین مکان برای رفتن گوا است ، نه بازار سهام.

قبل از مشت زدن به هرگونه تجارت ، به یاد داشته باشید که چهار وابسته فوق الذکر برای تغذیه قبل از تغذیه خود دارید. بنابراین ، حمایت از سرمایه شما باید اولویت اصلی باشد و این بزرگترین سود سرمایه شما است.

در روزهای اولیه در بازار سهام کلکته در محدوده لیونز ، مردم می گویند فقط چهار الفبای هندی می توانند در معاملات یعنی Ta ، Tha ، DA ، DHA ، NA - TA به معنای Taruni (Jobber) باشند ، Tha به معنی مقدار کمی Thoda) ، DAبه معنای Dalal (کارگزار) ، DHA به معنای Dhanwan (ثروتمند) است و NA به معنای پرداختی نیست (که می تواند از پرداخت ضرر امتناع ورزد). ببینید که آیا در هر یک از این دسته ها قرار دارید یا خیر.

وابستگی کامل به معاملات آتی باعث می شود شما در زندگی غیرفعال شوید و سایر مشاغل خود را فلج کنید. به علاوه ، شما به احتمال زیاد در سنین پایین بیمار فشار خون را تبدیل می کنید. بنابراین زندگی خود را با دقت انتخاب کنید. هدف از زندگی ما خوشحال بودن است.

(گزیده ای از سخنرانی Vijay Kedia که ماه گذشته در دانشکده بازرگانی لندن تحویل داده شد)

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 36 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:13