چگونه از نشانگر تعادل اولیه استفاده کنیم؟

ساخت وبلاگ

تعادل اولیه چیست؟به عبارت ساده ، تعادل اولیه (IB) داده های قیمت است که در اولین ساعت یک جلسه معاملاتی شکل می گیرد. فعالیت معامله گران به اصطلاح تعادل اولیه در این زمان را تشکیل می دهد. این مفهوم برای اولین بار توسط پیتر استیدلمایر هنگام ارائه مشخصات بازار به معامله گران معرفی شد. ما چندین مقاله در مورد مشخصات بازار نوشتیم و می توانید آنها را با استفاده از این لینک بخوانید.

مشخصات بازار حجم افقی بازرگانان را نشان می دهد ، یعنی تعداد قراردادها یا سهام در هر سطح قیمت فروخته شده یا خریداری شده است. استیدلمایر معتقد بود که تعادل اولیه می تواند به یک معامله گر نکات زیادی در مورد چگونگی توسعه جلسه معاملات ارائه دهد. لحن جلسه معاملات را تعیین می کند. غالباً اتفاق می افتد که فعالیت و حجم معاملات در ساعت اول از اهمیت بیشتری نسبت به ساعات بعدی برخوردار است.

امروزه ، تعادل اولیه می تواند به وضوح برای جلسات معاملاتی منظم ، به عنوان مثال ، برای بازار سهام مشخص شود. بازارهای آینده عملاً متوقف نمی شوند و فقط در طول هفته استراحت می کنند. به عنوان مثال ، قرارداد آتی شاخص S& P تقریباً دور ساعت معامله می شود و اولین ساعت معاملاتی در شب برای اروپایی ها است.

به همین دلیل ، منطقه IB برای آینده و بازارهای ارز با استفاده از روشهای مختلف قابل شناسایی است:

 • بسته به فعالیت معامله گران و حجم معاملات ؛
 • تراز اولیه خود را می توان در جلسات مختلف معاملاتی مشخص کرد. برای انجام این کار ، ممکن است جلسات آسیایی ، آمریکایی ، اروپایی و اقیانوس آرام را در نمودار با رنگ ها با استفاده از نشانگر رنگ جلسه برجسته کنید.
 • ممکن است بررسی کنید که چگونه بازیگران پیشکسوت تعادل اولیه را شناسایی می کنند. به عنوان مثال ، IB برای آینده اوراق بهادار یورو از ساعت 07:00 تا 08:00 GMT تشکیل می شود ، که این به معنی از 10:00 تا 11:00 زمان مسکو است.

شروع به استفاده از ATA ها کاملاً رایگان! دو هفته اول استفاده از این پلتفرم با محدودیت تاریخ 7 روزه به عملکرد کامل خود دسترسی پیدا می کند.

تنظیمات شاخص تعادل اولیه در ATAS.

این شاخص در منوی فوقانی است و می تواند به عملکرد دکمه سمت راست ماوس نیز اضافه شود. تعادل اولیه به طور پیش فرض به رنگ زرد برجسته می شود. خود نمودار می تواند نه تنها نیم ساعت بلکه از هر دوره و نوع دیگری باشد. این سیستم به طور پیش فرض ساعت اول زرد را نشان می دهد.

سطح برای تجسم بهتر به نمودار اضافه می شود. یک معامله گر ممکن است آنها را خاموش کند یا اندازه آنها را در بخش "نقاشی" تغییر دهد. برای تنظیم شروع یک جلسه معاملاتی کاربر ، باید کادر "شروع جلسه سفارشی" را بررسی کرده و زمان زیر را تغییر دهید. این برای آینده های شبانه روزی مهم است. تصویر 1 را ببینید.

در نگاه اول به نظر می رسد که این نمودار با سطوح مختلف بارگذاری شده است ، زیرا تقریباً 8 خط خط رنگ با رنگ های مختلف در یک نشانگر قرار دارند.

با این حال ، این سطح به معامله گران کمک می کند تا نوع روز معاملات را شناسایی کنند. Steidlmayer انواع روز بعد را مشخص کرد:

 • روز روند - تعادل بیش از دو بار به طور قابل توجهی گسترش می یابد. به عنوان یک قاعده ، قیمت از لحظه افتتاح از یک جهت حرکت می کند. این سطوح به عنوان IBH3 و IBL3 در نمودار مشخص شده اند. آنها به طور متقارن تعادل اولیه را با سه برابر بالا و پایین گسترش می دهند.
 • روز عادی - تعادل اولیه عملاً در چنین روزهایی گسترش یا گسترش نمی یابد. به محض اینکه معامله گر یک روز عادی را مشخص کرد ، می تواند در مرز پایین خریداری کند و در قسمت فوقانی بفروشد. تجارت در چنین جلساتی کارآمد نیست. بالا و پایین تعادل اولیه با سطح IBH و IBL مشخص شده است.
 • Neutral Day - تعادل هر دو روش را گسترش می دهد زیرا معامله گران دیدگاه مشترکی در مورد قیمت منصفانه ندارند. بازار سعی در گسترش و شکستن منطقه IB داشت اما شکست خورد. معامله گران از یک طرف شکست خورده اند و سعی می کنند مرزها را از طرف دیگر بشکنند. انبساط های ناموفق می توانند مانند چاپ های مجرد به نظر برسند. معامله گران اغلب از روزهای خنثی برای استراتژی های معکوس تجاری استفاده می کنند.
 • روز تنوع عادی - تعادل می تواند از چندین کنه به افزایش مضاعف گسترش یابد. سطح انبساط بالقوه به عنوان IBH2 و IBL2 در نمودار مشخص شده است. آنها همچنین به طور متقارن منطقه اولیه را با دو برابر بالا و پایین افزایش می دهند.

مثال استفاده از تعادل اولیه

و اکنون ، بیایید بحث کنیم که چگونه معامله گران می توانند از مانده اولیه در تجارت استفاده کنند:

 • اگر تعادل اولیه باریک باشد ، احتمالاً قیمت ها آن را در معاملات بیشتر گسترش می دهند. روزهای روند اغلب پس از تعادل اولیه باریک تشکیل می شوند. IB باریک نزدیک به سطح پشتیبانی یا مقاومت قابل توجه ، پیش نیازها را برای یک شکست موفق ایجاد می کند.
 • اگر تراز اولین ساعت معاملاتی گسترده باشد ، به احتمال زیاد ، دارایی در طول جلسه معاملاتی در این مرزها معامله می شود. احتمال شکستن مرز IB کم است.
 • اگر قیمت بالاتر از منطقه ارزش قبلی باز شود و تعادل اولیه حتی بالاتر باشد ، یک علامت صعودی است. اگر در زیر - این یک علامت نزولی است.
 • گسترش تعادل اولیه می تواند در طول نیم ساعت سوم رخ دهد-شکستگی های دروغین ، که پس از آن قیمت معکوس می شود ، به طور مکرر اتفاق می افتد.
 • اگر قیمت ها با تمرکز از لحظه افتتاح حرکت کنند ، این روزها "درایو باز" نامیده می شوند. روزهای "درایو باز" اغلب به روزهای روند تبدیل می شوند.
 • اگر بیش از معمول قراردادهای در طول ساعت اول معامله شود ، شاید فعالیت در ساعات بعدی خشک شود. به منظور مشخص کردن میزان حجم بالاتر از حد متوسط و در جایی که در زیر قرار دارد ، می توانید میانگین حجم ابتدای معاملات برای هفته گذشته را با هفته معاملاتی فعلی مقایسه کنید. با در نظر گرفتن حجم ، یک معامله گر می تواند انتظار داشته باشد که مرزهای IB با احتمال بالاتر یا پایین تر باشد.

بیایید نمونه نمودار سهام 10 دقیقه ای Pao Polus را از مبادله مسکو در نظر بگیریم. ما از نشانگر تعادل اولیه با تنظیمات استاندارد استفاده می کنیم. تصویر 2 را ببینید.

در سطح جهان - ما یک روند رو به رشد داریم که حتی بدون کانال های روند قابل مشاهده است. هر مستطیل زرد بالاتر از نسخه قبلی باز می شود - این یک علامت بسیار صعودی است. علاوه بر این ، هیچ روز کاملاً روند در اینجا وجود ندارد.

روزهای اول و سوم مانند "عادی" به نظر می رسد. قیمت در منطقه زرد باقی می ماند. روز 24 مارس 2020 ، به نظر می رسد یک روز تغییر طبیعی است.

 1. قیمت سعی می کند منطقه تعادل اولیه را در نقطه 1 بشکند اما شکست می خورد.
 2. ما آزمایش منطقه IB را در نقطه 2 مشاهده می کنیم.
 3. وضعیت نقطه 3 بسیار شبیه به غلبه بر سطح مقاومت است - قیمت ها به مرز بالایی منتقل می شوند و موقعیت ها قبل از شکستن جمع می شوند ، که در افتتاح روز بعد اتفاق می افتد.

عرض تعادل اولیه برای هر ساز متفاوت خواهد بود. شما می توانید مشخص کنید که یک تعادل باریک یا گسترده فقط به معنای آزمایش است.

نمونه کار با استفاده از تعادل اولیه در نمودار آینده 5 دقیقه ای E-Mini S& P 500. این معاملات آینده عملاً شبانه روزی معامله می شود ، به همین دلیل ما دوره خود را در جلسه معاملاتی برای شاخص-در آنجا ، جایی که حجم بالایی بود-شناسایی کردیم. دوره ما تقریباً با جلسه آمریکایی همزمان است. تصویر 3 را ببینید.

تعادل اولیه نسبتاً باریک است ، به این معنی که می توانیم انتظار یک شکست را داشته باشیم. ما نمی توانیم با توجه به داوری اندازه IB یک روز نتیجه گیری محکم کنیم - لازم است داده های قبلی را مطالعه کنیم.

 1. قیمت سعی می کند سطح IBH را در نقطه 1 بشکند اما شکست می خورد. قیمت پس از خرابی به وسط منطقه تعادل اولیه پایین می آید.
 2. این واقعیت که قیمت نمی تواند به سمت پایین و معکوس حرکت کند ، نتیجه می گیرد که یک تلاش دیگر (موفق تر) برای شکستن سطح زرد وجود دارد.
 3. و این اتفاق می افتد ، اگرچه قیمت به سطح IBH2 نمی رسد و در نقطه 3 معکوس می شود. شما می توانید انتظار داشته باشید که قیمت نزدیک به سطح IBH قبلی کند می شود و سعی می کند معکوس شود ، اما قیمت به منطقه زرد باز می گرددبشر
 4. با این حال ، قیمت دوباره در وسط ناحیه زرد در نقطه 4 معکوس می شود.
 5. معامله گران شاهد شکستگی قوی IBH در نقطه 5 هستند - یک شمع سبز گسترده در ارتفاع بسته می شود. این بار ، قیمت به سطح IBH2 می رسد.

خلاصه

شاخص IB به معامله گران کمک می کند تا سطح احتمالی مقاومت و پشتیبانی را در داخل کشور قرار دهند. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت در اینجا کم شود و سفارشات محدودیت را با سطح ریسک کوچک ارسال کند. ما می توانیم فرض کنیم ، با قضاوت در مورد عرض IB ، که استراتژی تجارت کارآمدتر خواهد بود و برنامه های مختلف معاملاتی را برای یک روز می سازد.

خوشت آمد؟به دوستانت بگو:

سایر مقالات وبلاگ:

سلب مسئولیت: تجارت در بازارهای مالی اغلب با ریسک بالایی همراه است. محصول شرکت ما نرم افزاری است که فرصتی برای دریافت داده های اضافی برای تجزیه و تحلیل بازار می دهد. مشتری ، به نوبه خود ، از داده ها به صلاحدید خود استفاده می کند. هرگونه اطلاعاتی که در این سایت ارائه شده است فقط برای اهداف آموزنده است و به عنوان توصیه ای برای عملیات معاملاتی تفسیر نمی شود.

X این سایت از کوکی ها استفاده می کند. با ادامه مرور سایت ، شما با استفاده ما از کوکی ها موافقت می کنید. تنظیمات کوکی بیشتر بخوانید همه را بپذیرید

نمای کلی حریم خصوصی

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در هنگام حرکت از طریق وب سایت استفاده می کند. از این میان ، کوکی هایی که در صورت لزوم طبقه بندی می شوند ، در مرورگر شما ذخیره می شوند زیرا برای کار با عملکردهای اساسی وب سایت ضروری هستند. ما همچنین از کوکی های شخص ثالث استفاده می کنیم که به ما در تجزیه و تحلیل و درک نحوه استفاده شما از این وب سایت کمک می کند. این کوکی ها فقط با رضایت شما در مرورگر شما ذخیره می شوند. شما همچنین می توانید از این کوکی ها امتناع کنید. اما انتخاب برخی از این کوکی ها ممکن است بر تجربه مرور شما تأثیر بگذارد.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 20 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:09