راهنما

ساخت وبلاگ

پرداخت ها را بصورت آنلاین ، به صورت حضوری یا از طریق بستر خود بپذیرید.

مدیریت درآمد و مالی

جمع آوری درآمد و امور مالی.

با خدمات بانکی

خدمات مالی را در بستر یا محصول خود جاسازی کنید.

صفحه پرداخت پیش ساخته

پرداخت های قابل تنظیم UIS

کلاهبرداری و مدیریت ریسک

پرداخت سیستم عامل ها

داده های حساب مالی مرتبط

تأیید هویت آنلاین

مالیات فروش و اتوماسیون مالیات بر ارزش افزوده

همگام سازی انبار داده

پرداخت سیستم عامل ها

موارد استفاده

ادغام و راه حل های سفارشی

شروع به ادغام محصولات و ابزارهای Stripe کنید

شروع کردن

راهنما

مرجع کامل API

یک برنامه راه راه بسازید

شریک شدن

تغییر رنگ Payfacs

راهنمای تسهیل پرداخت برای سیستم عامل ها و بازارها

 1. معرفی
 2. تسهیل کننده پرداخت چیست؟
  1. تاریخچه Payfacs
  1. سیستم های پرداخت را تنظیم کنید
  2. سیستم های بازرگانی و سیستم های انطباق را تنظیم کنید
  3. فرایندها و سیستم های در حال انجام را مدیریت کنید
  4. گسترش جهانی
  5. با تغییر مناظر سازگار شوید

  فناوری اساساً نحوه عملکرد مشاغل ، دستیابی به بانک ها و شبکه های کارت را تغییر داده است. ظهور سیستم عامل های نرم افزاری و بازارهای آنلاین باعث تسریع در تغییر شده است: به طور فزاینده ، این مشاغل خریداران و فروشندگان را به روش های جدید ، اضافه کردن پرداخت و عملکرد خدمات مالی و ایجاد تجربیات خرید جدید متصل می کنند.

  در این راهنما ، ما بررسی خواهیم کرد که یک تسهیل کننده پرداخت (که اغلب به عنوان PayFac یا PF به اختصار است) ، ملاحظات و هزینه های انواع مختلف راه حل های PayFac را بررسی کرده و بهترین راه های افزودن پرداخت به یک سیستم عامل یا بازار را مشخص می کنیم.

  اگر سؤالی دارید یا می خواهید مدل تجاری خاص خود را با Stripe مرور کنید ، فقط با هم تماس بگیرید - ما خوشحال می شویم که کمک کنیم.

  تسهیل کننده پرداخت چیست؟

  امروزه بسیاری از سیستم عامل ها و بازارهای بازار به بازرگانان کمک می کنند تا با ارائه خدمات آنلاین برای شرکت ها در هر اندازه ، پرداخت ها را بپذیرند. قابلیت پرداخت برای این سیستم عامل ها برای تمایز محصول خود و ایجاد چسبندگی یکپارچه شده است ، و بازرگانان با استفاده از این سیستم عامل دیگر نیازی به برقراری روابط مستقیم با دستیابی به بانک ها یا دروازه های پرداخت ندارند.

  در زیر برخی از رایج ترین انواع سیستم عامل ها و اماکن بازار وجود دارد:

  • تجارت الکترونیکی: سیستم عامل هایی مانند Shopify و Squarespace که به مشاغل یا افراد کمک می کند کالاهای فیزیکی را بصورت آنلاین بفروشند.
  • صورتحساب: سیستم عامل هایی مانند Xero و Freshbooks ، که به مشاغل کمک می کنند تا مشتریان خود را فاکتور دهند.
  • جمع آوری کمک های مالی: سیستم عامل هایی مانند Kindrid ، که به افراد غیرانتفاعی و خیریه ها کمک می کنند تا پول جمع کنند یا کمک های مالی جمع کنند.
  • رزرو: سیستم عامل ها ، مانند Mindbody و Fareharbor ، که برنامه ریزی قرار ملاقات ها را تسهیل می کند.
  • مسافرت و بلیط: اماکن بازار ، مانند Airbnb ، که به ارتباط افراد با اسکان و تجربیات کمک می کند.
  • خرده فروشی: بازارهای بازار ، مانند Tradesy ، که به افراد کمک می کند تا به یکدیگر بفروشند.
  • خدمات در صورت تقاضا: طیف وسیعی از خدمات در این گروه قرار می گیرند ، از جمله به اشتراک گذاری سواری (به عنوان مثال ، Lyft ، Uber) ، تحویل رستوران (به عنوان مثال ، Delivero ، Doordash) و خدمات حرفه ای (به عنوان مثال ، مفید).
  • دیگر: ما دائماً در حال مشاهده سیستم عامل هایی هستیم که یا هیبرید یا چیزی کاملاً جدید هستند ، از خدمات پشتیبانی مانند سلامت آنلاین ، تحویل داروخانه و حتی اجاره حیوانات خانگی استفاده می کنند.

  در حالی که هر نوع پلتفرم یا بازار متفاوت است ، بسیاری از آنها پرداخت ها را به بخش اصلی تجربه مشتری تبدیل کرده اند. آنها به طور فزاینده ای از قابلیت های پرداخت برای تمایز عرضه و برند خود ، تقویت روابط خود با مشتریان و کسب درآمد از معاملات در سیستم عامل های خود استفاده می کنند.

  در زیر ، ما در مورد دو مدل برای ارائه پرداخت در خانه بحث خواهیم کرد:

  1. ، که سیستم عامل ها را قادر می سازد پرداخت کارت را در نرم افزار خود تعبیه کنند.، که سیستم عامل ها را قادر می سازد سریعتر به تعبیه و کسب درآمد از پرداخت و ویتلبل سایر خدمات مالی مانند صدور کارت و وام حرکت کنند.

  تاریخچه Payfacs

  راه حل های سنتی Payfac در اواخر دهه 1990 به عنوان راهی برای کمک به مشاغل کوچک و متوسط ، پرداخت های آنلاین را راحت تر می پذیرند. از نظر تاریخی ، الزامات سوارکاری یک بانک به مشاغل بزرگتر که می توانند فرآیندهای راه اندازی میراث پیچیده ، پرهزینه و وقت گیر را مدیریت کنند ، پذیرفته شده است. در اصل ، این شرکت ها مجبور بودند در حالی که تجارت و محصول اصلی خود را نیز ایجاد می کردند ، متخصص پرداخت شوند.

  مدل PayFac ظاهر شد که به شرکت هایی که در پرداخت های تخصصی می توانند بتوانند پیچیدگی شروع کار را با پرداخت آنلاین و ارائه خدمات به مجموعه وسیع تری از مشاغل ارائه دهند ، به آنها امکان می دهد تا روی شایستگی های اصلی خود تمرکز کنند.

  PayFac در حال تنظیم و مدیریت چندین روابط و سیستم است - آنهایی که بازرگان در غیر این صورت نیاز به ایجاد و نگهداری با هر یک از طرفین دارند.

  چگونه می توان پرداخت ها را در خانه ارائه داد

  دو نوع راه حل Payfac وجود دارد. نوع اول یک راه حل سنتی PayFac است که شامل همکاری با یک بانک اکتسابی (یا یک خریدار خریدار و PayFac) و ساخت سیستم های برای پردازش ، سوار شدن ، ریسک و موارد دیگر است. این کار به طور معمول باید به صورت کشور به کشور انجام شود و پلت فرم خود را قادر می سازد تا کارت های آنلاین را به زیرزمین های خود ارائه دهد.

  نوع دوم یک راه حل مدرن تر و پیشرفته تر PayFac از ارائه دهنده تجارت مانند Stripe است. Stripe راهی را برای شما فراهم می کند تا WhiteLabel و پرداخت های پرداخت و خدمات مالی را در نرم افزار خود قرار دهید. شما تجربه پرداخت را دارید و وظیفه ایجاد تجربه زیربنایی خود را دارید.

  شما باید قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه ارائه پرداخت در خانه ، سؤالات زیر را بپرسید:

  1. هدف من برای ارائه پرداخت در خانه چیست؟آیا می خواهم تجربه مشتری را بهبود ببخشم یا روابط را با مشتریان عمیق تر کنم (اضافه کردن ارزش به نرم افزار من) ، معرفی خطوط جدیدی از درآمد و افزایش ارزش گذاری من ، یا گسترش سریعتر در بخش ها یا جغرافیای جدید؟
  2. راه حل پرداخت ایده آل من چگونه است؟آیا این شامل پرداخت کارت های آنلاین ، پرداخت های حضوری حضوری ، پرداخت های بین المللی (به عنوان مثال ، ایده آل ، Alipay ، BECS Deebit و موارد دیگر) یا پرداخت های غیر کارت مانند ACH یا Apple Pay است؟آیا من همچنین می خواهم خدمات مالی را برای مشتریان خود مانند وام ، خدمات پیشگیری از کلاهبرداری و برنامه های کارت اضافه کنم؟
  3. جدول زمانی من چیست و تمایل من برای سرمایه گذاری در پرداخت در مقابل تجارت اصلی من چیست؟تا چه اندازه می خواهم منابع توسعه دهندگان ، تیم حقوقی و تیم های عملیاتی خود را اختصاص دهم؟آیا من آماده ساخت تیم های جدید برای مدیریت سیستم های پرداخت و پرداخت ، فرآیندهای ورود به بازار و سیستم های انطباق هستم؟
  4. تجارت من کجا فعالیت می کند؟امروز از کجا می خواهم پرداخت و سایر خدمات مالی را ارائه دهم؟از کجا می خواهم در آینده گسترش دهم؟

  راه حل های سنتی Payfac

  بسترهای نرم افزاری با استفاده از یک راه حل سنتی PayFac ، یک حساب بانکی بازرگان را باز می کنند و یک شناسه تجاری (MID) دریافت می کنند تا برای گروهی از بازرگانان کوچکتر ، که به طور معمول به نام های فرعی نامیده می شوند ، پرداخت و کل را دریافت کنند. Payfac های سنتی سیستم های پرداخت را تعبیه کرده و استاد خود را در اواسط بانک خرید ثبت می کنند. از طرف دیگر ، زیر اداره های فرعی نیازی به ثبت نام های منحصر به فرد خود ندارند. در عوض ، معاملات تحت عنوان Master PayFac جمع می شوند. این به معنای کاهش پیچیدگی هایی است که در هنگام پرداخت پرداخت آنلاین به تنهایی با آنها روبرو می شود زیرا نیاز به آنها برای برقراری و حفظ روابط با یک بانک اکتسابی ، دروازه پرداخت و سایر ارائه دهندگان خدمات را از بین می برد.

  این پلتفرم مسئول موارد زیر است:

  • کنترل چه کسی روی سکو است: تنظیم فرآیندهای سوارکاری راست و ایجاد اعتماد به آن فرآیندها.
  • دیدار با KYC ، AML و الزامات مربوط به انطباق OFAC: اطمینان از بررسی و تأیید صحت و تأیید نیازهای مشتری (KYC) و الزامات وزارت کنترل دارایی خارجی ایالات متحده (OFAC). نظارت بر فعالیت های فرعی برای نمایش برای پولشویی و تأمین مالی تروریسم. در صورت کار در خارج از ایالات متحده ، بسیاری از مقررات و الزامات انطباق دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید.
  • فعالیت حساب حسابرسی بر روی سکو: قرار دادن کنترل برای ردیابی و کاهش فعالیت های مالی پرخطر به طور مداوم.
  • حفظ انطباق PCI: اطمینان از این پلتفرم سازگار با صنعت کارت پرداخت (PCI) است و کلیه افراد فرعی در حال پذیرش پرداخت از مشتریان به روشی سازگار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، راهنمای ما برای انطباق PCI را مرور کنید.

  اگرچه این چهار دسته واضح است ، اما یافتن توضیحات مداوم از مسئولیت های دانه ای Payfac دشوار است. هر بانک خریداری کننده قوانین مختلفی برای PayFac های ثبت شده دارد که یک شبکه پیچیده از الزامات بین شبکه های کارت و بانک ها را تشکیل می دهد. ترکیبی ، به یک تسهیل کننده پرداخت ثبت شده به عنوان یک نهاد که روابط خود را با شبکه های کارت ، سوارکاری فرعی و خدمات پرداخت برای بازرگانان انجام می دهد ، فکر کنید. PayFac مستقیماً پرداخت وجوه را به زیر اداره های فرعی می پردازد.

  بیشتر الزامات مربوط به PayFac توسط شبکه های کارت و دستیابی به بانک ها اجرا می شود. با این حال ، تفاوت های منطقه ای بر چگونگی اجرای دقیق شبکه ها و بانک ها این الزامات در قاره آمریکا ، اروپا و آسیا تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، ویزا و ویزا اروپا دو نهاد متفاوت هستند و قوانین مختلفی دارند.

  طبق قوانین شبکه کارت ، یک تسهیل کننده پرداخت ثبت شده باید:

  • با دقت کافی در مورد هر یک از زیرمجموعه ها انجام دهید. توافق نامه پذیرش بازرگان را به نمایندگی از یک خریدار امضا کنید.
  • برای اطمینان از رعایت استانداردهای شبکه ، تمام فعالیت های فرعی را کنترل کنید.
  • حفظ انطباق PCI.
  • فقط از صندوق های تسویه حساب برای پرداخت هزینه های فرعی استفاده کنید.

  اگر یک شرکت فرعی از آستانه خاصی از حجم معاملات فراتر رود ، این شرکت فرعی موظف است با بانک اکتسابی توافق نامه تجاری مستقیم را وارد کند.

  شروع شدن

  راه حل های سنتی PayFac نیاز به ساخت و سرمایه گذاری در چندین سیستم برای پردازش پرداخت ، سوار شدن به زیر اداره ، انطباق ، مدیریت ریسک ، پرداخت و موارد دیگر دارد. بسترهای نرم افزاری همچنین با دستیابی به بانک ها و شبکه های کارت ، الزامات مداوم برای حفظ نیازهای خوب و اعتبار خود دارند.

  انجمن معاملات الکترونیکی (یک سازمان مشورتی با اعضای بانک ها ، شبکه های کارت و پردازنده های پرداخت ، همچنین از آن به عنوان ETA یاد می شود) به شدت توصیه می کند که متخصصان صنعت و مشاور حقوقی را برای اطمینان از پیروی از قوانین و راهنمایی هایی که شبکه های کارت ، دستیابی به بانک ها ، ایالت ، ایالت ، دولت ، دولت را درگیر می کنند ، توصیه می کند. و دولت های فدرال و سازمان های نظارتی جهانی (به عنوان مثال ، OFAC).

  سیستم های پرداخت را تنظیم کنید

  • یک بانک خرید را پیدا کنید: سیستم عامل ها باید برای ایجاد مشارکت و حمایت مالی برای تسهیل در پرداخت هزینه های فرعی ، با یک برنامه تجاری به خریداران نزدیک شوند.
  • یکپارچه سازی دروازه های پرداخت: دروازه های پرداخت ، عملکردی را برای شرکت های فرعی برای پردازش پرداخت های آنلاین فراهم می کند.
  • به دست آوردن صدور گواهینامه سطح 1 PCI DSS: برای اطمینان از امنیت داده های حساس ، این پلتفرم موظف است استاندارد امنیت داده های صنعت کارت پرداخت (معروف به PCI DSS) باشد ، که ممکن است شامل Europay ، MasterCard و Visa (EMV یا CHIP) باشد. صدور گواهینامه اگر این پلتفرم از معاملات حضوری پشتیبانی می کند.
  • ساخت مدیریت بازرگان: این شامل داشبورد بازرگان ، سیستم های پرداخت و سیستم های مدیریت اختلاف برای رسیدگی به شارژ است.

  سیستم های بازرگانی و سیستم های انطباق را تنظیم کنید

  ایجاد سیاست ها و سیستم های تحت نوشتن برای اطمینان از تنها مشاغل قانونی که مطابق با شبکه کارت و قوانین خریدار هستند ، در اختیار شما قرار می گیرند. سیستم و کارمندان این سیستم عامل باید موارد زیر را انجام دهند:

  • تأیید هویت های فرعی ، از جمله KYC ، ساختار مالکیت و جزئیات کسب و کار.
  • قبل از سوار شدن ، لیست های OFAC و مسابقات را برای زیرزمین های فرعی بررسی کنید. Mastercard برای کنترل لیست بازرگانان پرخطر (MATCH) هشدار عضو را مدیریت می کند.
  • سلامت مالی و ریسک مالی فرعی ، از جمله کلاهبرداری ، اعتبار ، مالی ، انطباق ، نظارتی یا ریسک شهرت را ارزیابی کنید.

  برای مدیریت و کاهش ریسک ، ساخت سیستم ها و سیاست های داخلی برای انجام دقت کافی. سیستم و کارمندان این سیستم عامل باید موارد زیر را انجام دهند:

  • با رمزگذاری قوانین و الزامات شبکه های کارت و سازمان های نظارتی ، قوانین AML را رعایت کنید.
  • فعالیتهای مشکوک (از جمله شاخص های تأمین مالی تروریستی) را شناسایی کنید.
  • گزارش های فعالیت مشکوک (معروف به SARS) را با شبکه اجرای جرایم مالی (FINCEN) یا خریدار ، در صورت لزوم ثبت کنید.

  ثبت نام را ارسال کنید و برای هرگونه مجوز مورد نیاز اضافی درخواست کنید:

  • به عنوان PayFac با هر شبکه کارت در هر کشور ثبت نام کنید.
  • در هر ایالت PayFac در صورت لزوم برای پشتیبانی از جریان برخی صندوق ها ، مجوزهای فرستنده پول (MTL) را در هر ایالت درخواست کنید.
  • در صورت لزوم برای مجوزهای منطقه ای اقدام کنید.(برزیل ، مالزی و اتحادیه اروپا - برای نامگذاری چند مجوز جداگانه.)

  فرایندها و سیستم های در حال انجام را مدیریت کنید

  • هر یک از زیرمجموعه ها را وارد و زیرنویس کنید: هویت ، مدل کسب و کار و اطلاعات مالک را برای هر یک از زیرمجموعه ها تأیید کنید. پردازش پرداخت را برای شرکت های فرعی تنظیم کنید.
  • نظارت بر ریسک و به روزرسانی سیستم های ریسک: انجام دقت کافی ، نظارت بر فعالیت های فرعی به صورت مداوم و کاهش خطر در صورت لزوم (به عنوان مثال ، استفاده از کلاه های پردازش ، تأخیر در بودجه یا ذخایر).
  • جلوگیری و مسدود کردن کلاهبرداری: از پیشگیری از کلاهبرداری در سیستم عامل جلوگیری کرده و معاملات مشکوک را مسدود یا مرور کنید. بهترین شیوه ها شامل استفاده از یادگیری ماشین سازگار برای تشخیص کلاهبرداری است. در صورت لزوم برای بازپرداختها به نمایندگی از خدمات فرعی ، به شبکه های کارت ارسال کنید.
  • وجوه را به زیر اداره های فرعی پرداخت کنید: اطمینان حاصل کنید که به دوره های فرعی درآمد خود را به موقع پرداخت می کنند.
  • گزارش و آشتی: سالانه 1099s یا سایر فرم های مالیاتی را تولید و توزیع کنید.
  • حفظ انطباق PCI DSS: اطمینان حاصل کنید که این پلتفرم حتی با جریان داده ها و تجربیات مشتری در حال تحول است. توجه داشته باشید که برخی از شبکه های کارت ممکن است به PayFacs نیاز داشته باشند تا گزارش های سه ماهه یا سالانه را ارسال کنند یا یک ارزیابی سالانه در محل را برای تأیید اعتبار در حال انجام انجام دهند.
  • ثبت نام و مجوزهای PAYFAC را تمدید کنید: مجدداً به عنوان PayFac با شبکه های کارت سالانه ثبت نام کنید و MTL ها را در مورد کادوی مورد نیاز به روز کنید یا تمدید کنید.

  گسترش جهانی

  اگر پلت فرم شما نیاز به فعالیت در سطح بین المللی داشته باشد و از اداره های فرعی در مناطق دیگر پشتیبانی کند ، ممکن است مشارکت با خریداران محلی ، دروازه ها و سایر ارائه دهندگان خدمات لازم باشد. به طور کلی ، سیستم عامل ها به منظور سازگاری با نیازهای محلی یا پشتیبانی از مناطق مختلف ، سیستم های محلی را از ابتدا می سازند.

  دولت ها و تنظیم کننده ها نیز ممکن است بر اساس جغرافیا نیازهای مختلفی داشته باشند. قانون پرداخت اروپا ، معروف به دومین بخش خدمات پرداخت یا PSD2 ، تغییرات اساسی را ارائه داد که به طور قابل توجهی بر سیستم عامل های چند جانبه یا مشاغل بازار در اروپا تأثیر می گذارد. بسیاری از این مشاغل دیگر نمی توانند به معافیت از مجوز که قبلاً از آن استفاده می کردند ، اعتماد کنند. بسترهای نرم افزاری که جریان وجوه را کنترل می کنند نیاز به دریافت مجوز پول الکترونیکی دارند که می تواند ماه ها و میلیون ها یورو برای به دست آوردن آن طول بکشد.

  با تغییر مناظر سازگار شوید

  تعریف یک تسهیل کننده پرداخت هنوز در حال تحول است - بنابراین نقش آن است. به عنوان مثال ، ETA گزارش 73 صفحه ای را با دستورالعمل های جدید در سپتامبر 2018 منتشر کرد. هرگونه سرمایه گذاری انجام شده در حال حاضر برای برآورده کردن مقررات و الزامات در حال تغییر ، نیاز به به روزرسانی دارد.

  چشم انداز فناوری نیز در حال تحول است: در نظر بگیرید که ارائه دهندگان و فروشندگان مختلف ممکن است لازم باشد راه حل هایی را برای روش های پرداخت محلی (مانند SEPA ، Alipay یا ایده آل) ، ارزهای متعدد ، پرداخت تلفن همراه ، معاملات حضوری ، سیستم های صورتحساب برای صورتحساب یا صورتحساب ارائه دهند. پرداخت اشتراک و خیلی موارد دیگر.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 37 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:17