اصول اولیه نمودارهای بازار TradingView

ساخت وبلاگ

TradingView یکی از ترجیحا ترین سیستم عامل های تجزیه و تحلیل فنی برای تازه واردان و معامله گران با تجربه است - این توسط 30 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود. TradingView ابزارهای نمودار و یک رابط گرافیکی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد روند بازار را مشاهده کرده و حرکات قیمت را پیش بینی کنید. این پلتفرم به شما کمک می کند تا بهترین فرصت های سرمایه گذاری را مشاهده کنید.

TradingView در بین کسانی که سهام و ارزهای فیات را تجارت می کنند ، محبوب است ، اما توسط صاحبان دارایی های دیجیتال نیز پذیرفته شده است. بازارهای سنتی و cryptocurrency مشترکات زیادی دارند ، بنابراین معامله گران Crypto از TradingView برای تجزیه و تحلیل نمودارها و بهبود شانس سودآوری مانند سایر بازرگانان استفاده می کنند. بیایید ببینیم که این سیستم عامل چه چیزی را ارائه می دهد و چگونه می توانید از آنها برای پیش بینی قیمت رمزنگاری استفاده کنید.

نمودارهای شمعدان و شمعدان چیست؟

CandleStick نوعی نمودار است که برای نشان دادن قیمت پویا مناسب است. در اینجا دو شمعدان معمولی وجود دارد:

هر یک از آنها بدن و فتیله ای دارند. بدن قسمت گسترده ای از شکل است و ویکس ها خطوط نازک در بالا و پایین آن هستند. بدنه نشان می دهد که چگونه قیمت در یک دوره معین تغییر کرده است: به عنوان مثال ، یک شمعدان می تواند تغییر 1 ساعته را نشان دهد. اگر مقدار افزایش یابد ، شمعدان سبز است و اگر فرو رود ، بدن قرمز است.

لبه های پایین و بالایی بدنه شمعدان قیمت باز و بسته شدن یک دارایی را در طول دوره مشخص نشان می دهد. اگر شمعدان سبز باشد (قیمت افزایش یافته است) ، پایین بدن نشان دهنده قیمت باز است و بالاترین قیمت را نشان می دهد. این به روش دیگر برای شمعدان های قرمز (قیمت کاهش یافته است) کار می کند: بالاترین قیمت باز و پایین قیمت بسته شدن است. در مورد Wicks ، آنها بالاترین و کمترین قیمت را در طول دوره نشان می دهند.

با گروه بندی شمعدان ، TradingView نمودار شمعدانی را تشکیل می دهد که به نظر می رسد:

چگونه می توان روندها را با شمعدان تشخیص داد؟

یکی از جالبترین فرصتهایی که TradingView ارائه می دهد پیش بینی بازارهای گرایش است. روند لکه بینی یک روش قابل اعتماد برای پیش بینی قیمت است: پیش بینی شروع بازار گاو یا خرس سخت است ، در حالی که پیدا کردن یک روند رو به بالا یا رو به پایین برای یک سکه خاص بسیار ساده تر است. معامله گران بیشتر از این داده ها استفاده می کنند تا در کجا باید سفارشات خرید و فروش را تعیین کنند.

روندهای رو به بالا

بازاری در صعود در نمودار زیر ارائه شده است. شمعدان ها یک الگوی معمولی را تشکیل می دهند: اوج های جدید و پایین ترین سطح بالاتر وجود دارد که به دنبال آن اوج های بالاتر و دوباره ، پایین ترین سطح بالاتر است. همه این نقاط در فواصل منظم از یکدیگر پیروی می کنند.

ظاهرا ، همه نمودارها خیلی ایده آل به نظر نمی رسند ، و گاهی اوقات روند مشاهده بازار سخت تر می شود. این جایی است که شاخص های ویژه بازی می شوند.

یکی از نشانه های بازار رو به بالا ، یک حرکت تکراری مکرر است - افزایش قیمت شدید که با رسیدن ارزش به یک سطح محلی جدید به پایان می رسد. این حرکت به ناچار پس از بازپرداخت دنبال می شود-کاهش قیمت کوتاه مدت قبل از شروع ارزش دوباره افزایش می یابد.

برای اطمینان از این که بازار هنوز در صعود است ، باید به قیمت های بسته شدن بازپرداخت ها نگاه کنیم. اگر قیمت در پایان بازپرداخت فعلی بالاتر از قیمت قبلی باشد ، نتیجه می گیریم: بازار رو به رشد است. اگر یک بازپرداخت جدید در زیر مورد قبلی به پایان برسد ، ممکن است به معکوس یک روند بپردازیم. در اینجا نحوه نگاه این نمودار آورده شده است:

روندهای رو به پایین

همین قانون برای تشخیص روندهای رو به پایین به عقب اعمال می شود. در چنین روند ، دنباله ای از پایین و پایین تر از پایین را مشاهده خواهیم کرد:

تأیید جهت بازار با حرکات تحریک آمیز و بازپرداخت ها به همان روش کار می کند اما به عقب برای پایین آمدن: کاهش شدید یک حرکت تحریک آمیز در اینجا است و قیمت زیر دوباره بازگشت است.

اگر قیمت پایانی بازپرداخت پایین تر از قیمت قبلی باشد ، استنباط می کنیم که روند نزولی ادامه دارد. برعکس ، اگر قیمت دارایی پس از عقب نشینی جدید در مقایسه با قیمت قبلی بیشتر باشد ، معکوس احتمالاً است. در اینجا یک نمودار TradingView نشان می دهد که پویا رو به پایین است:

پشتیبانی و مقاومت چیست؟

پشتیبانی یک منطقه قیمت است که در آن دارایی با یک سد روبرو می شود و دیگر نمی تواند کاهش یابد. مقاومت منطقه ای است که قیمت آن برای پیشی گرفتن از آن تلاش می کند. به عنوان مثال ، اگر بیت کوین شروع به خرابی کند و وارد منطقه پشتیبانی شود ، احتمالاً افت قیمت متوقف می شود. دلیل این امر ساده است: معامله گران می دانستند که خرید بیت کوین با این قیمت سودآور خواهد بود و سفارشات خرید بسیاری را در اینجا قرار می دهد. اگر مقدار به منطقه پشتیبانی برسد ، این سفارشات شروع می شود ، تقاضا برای بیت کوین افزایش می یابد و قیمت دوباره برگشته است.

مقاومت به همان شیوه کار می کند. در این منطقه ، معامله گران سفارشات فروش متعددی را برای سودآوری قرار داده اند و وقتی BTC به این منطقه نزدیک می شود ، کاربران آن را می فروشند که قیمت آن را کاهش می دهد.

اگر پشتیبانی و مقاومت را شناسایی کنید ، شانس بهتری دارید:

  • با توجه به روند بازار ، نقاط ورود را تعیین کنید ،
  • معکوس های روند را برای ارزیابی مجدد استراتژی تجارت خود مشاهده کنید ،
  • سفارشات را به روشی باهوش تر قرار دهید.

شناسایی نقاط ورود

به یاد داشته باشید که چگونه ما یک روند صعودی را با حرکات تحریک آمیز و عقب نشینی تأیید می کنیم؟بیایید این دانش را با پشتیبانی و مقاومت گسترش دهیم. هنگامی که بازار در حال رشد است ، ممکن است ارتفاع جدید ابتدا در منطقه مقاومت متوقف شود ، اما پس از آن از آن فراتر رود زیرا خریداران زیادی وجود دارند. پس از شکسته شدن مقاومت ، ارتفاع جدیدی حاصل می شود. اکنون ، همه چیز به عقب کشیدن بستگی دارد: اگر پایین تر از حد قبلی نباشد ، مقاومت به پشتیبانی تبدیل می شود.

همین تجزیه و تحلیل برای روند نزولی کار می کند ، اما برعکس. با ادامه حرکت نزولی ، جریان جدید جریان جدید حاصل می شود ، و این جایی است که با فشار خریدار بالا به پشتیبانی می پردازد. بعد از بازگشت ، قیمت دوباره پایین می آید. اگر خط پشتیبانی را به عنوان کاربران به فروش برساند ، به پایین جدید دست می یابد. سپس شاهد بازگشت دیگر هستیم و اگر قیمت از آنچه در گذشته پشتیبانی می شود ، برگردد ، اکنون می فهمیم که این مقاومت جدید است و روند نزولی ادامه دارد.

هنگامی که مناطق پشتیبانی و مقاومت را مشاهده کردید ، بهتر می فهمید که کجا سفارشات خرید و فروش را قرار دهید: قیمت قابل پیش بینی تر شده است.

بگویید ، ما در یک بازار رو به رشد هستیم و شما پشتیبانی و مقاومت را شناسایی کرده اید. شما می دانید که قیمت آن بعید است که از زیر پشتیبانی پایین بیاید ، بنابراین می توانید سفارشات خرید را در آنجا قرار دهید. همچنین ، ارزش آن را دارد که سفارشات متوقف شده را کمی پایین تر از خط پشتیبانی انجام دهید ، در صورت کاهش قیمت.

همانطور که از قبل می دانیم ، اگر در یک روند صعودی ، بازگرداندن بالاتر از حد قبلی به پایان برسد ، احتمالاً روند ادامه خواهد یافت. در این صورت ، به این معنی است که مقاومت شکسته شده است ، و شما به منطقه هدف می رسید که قیمت آن به اندازه کافی خوب است تا بتوانید سود کسب کنید.

خط پایین

TradingView بستری است که می توانید در این مقاله برای صدها دارایی نمودارهایی پیدا کنید. بیشتر آنها از شمعدان استفاده می کنند - ابزاری که سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار برای به تصویر کشیدن حرکات قیمت مناسب ترین را می یابند. در نمودارهای شمعدانی ، می توانید یک صعود (اوج بالاتر ، پایین تر از حد بالاتر ؛ هر بازپرداخت بالاتر از نمونه قبلی را بسته می کند) و پایین آمدن (پایین تر ، ارتفاع پایین ؛ کشش ها نزدیک به پایین تر از موارد قبلی).

پس از شناسایی روندها ، ارزش آن را دارید که پشتیبانی و مقاومت فعلی را پیدا کنید تا بفهمید که سفارشات خود را در کجا قرار دهید. در یک بازار رو به رشد ، سفارشات خرید باید در منطقه پشتیبانی قرار بگیرند زیرا احتمالاً قیمت زیر آن نخواهد بود. در مقابل ، سفارشات فروش باید بالاتر از منطقه مقاومت قرار گیرد - اگر قیمت آن را خراب کند ، این بدان معنی است که ارزش به خوبی افزایش یافته است و مطمئناً می توانید سود کسب کنید.

به کانال تلگرام Coinmonks و کانال YouTube بپیوندید در مورد تجارت و سرمایه گذاری رمزنگاری اطلاعات کسب کنید

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:47