حرکت روسیه به طلا ممکن است شرکت شما

ساخت وبلاگ

روسیه که از تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا رنج می برد ، یک حرکت غافلگیرانه انجام داد - بانک مرکزی آن قیمت 5000 روبل را به یک گرم طلا ثابت کرد. تعداد کمی از سرمایه گذاران یا مدیران غربی متوجه شدند.

سپس ، روسیه دام خود را نشان داد. وزارت دارایی آن اعلام کرد که نیاز به پرداخت نفت ، گاز طبیعی و سایر صادرات قابل توجه آن در روبل دارد.

جک بورودجیان ، رئیس جمهور پیشین بانک تجارت در شیکاگو و اکنون رئیس گروه جهانی کالاهای هوشمند ، توضیح می دهد: "کاری که روسها انجام دادند ، نبوغ بود ، من از گفتن آن متنفرم.""این باعث می شود مردم به بانک مرکزی روسیه بروند و طلای خود را بپردازند تا Rubles را بدست آورند تا معاملات را انجام دهند."روبل در محدوده 70 تا 80 برای یک دلار آمریکا معامله می کرد. پس از تحریم ها ، به 120 کاهش یافت. "اکنون روبل بازیابی شد و 80 روبل را به دلار معامله کرد. و این به خاطر روشی است که آنها روبل را به طلا می کشند. "

شرکت های آمریکایی که یا تأمین کنندگان بین المللی یا مشتریان دارند می توانند با حرکت طلایی روسیه دچار مشکل شوند. شرکای تجاری در خارج از کشور ممکن است برای پرداخت هزینه های ورودی ، مانند انرژی ، مواد معدنی یا کود ، نیاز به طلا برای Rubles داشته باشند و بنابراین خواستار آن هستند که همتایان ایالات متحده خود را به صورت روبل یا شمش بپردازند. علاوه بر این ، بنگاه های آمریکایی ممکن است برای پرداخت هزینه های خود برای کارخانه های مستقر در خارجی ، انبارها یا مواد اولیه ، نیاز به دستیابی به پشته ای از روبل ها داشته باشند.

یک سکه روبل روسی با صورتحساب دلار آمریکا و یک سکه یک دلاری در مسکو ، در 15 مارس ، تصویر شده است.[+] 2022. - روسیه فروش ارزهای خارجی را تا 9 سپتامبر به حالت تعلیق درآورد.(عکس توسط AFP) (عکس توسط -/AFP از طریق Getty Images)

AFP از طریق Getty Images

روسیه با پیوند دادن روبل به طلا ، فشار می آورد تا ارز خود را از مقایسه با دلار ایالات متحده مستقل کند. نیاز به کشورها برای خرید صادرات عمده مورد نظر خود با روبل ، تلاشی برای ایجاد یک مسیر مالی جایگزین جهانی و همچنین افزایش میزان طلای آن است.

چرا عضله رسانه های اجتماعی راک او را با بالاترین پردرآمدترین بازیگر هالیوود ساخته است

هشدار: این 2 سود سهام روغن با بازده بالا در حال اسلاید هستند

حفظ یک جنگل به محافظت از آبرسانی شهر کلمبیا کمک می کند

به طور کلی ، این اقدام هوشمندانه ژئوپلیتیک است "نشان دادن روسیه یک سیاسی بزرگ است ، نشان می دهد که [پوتین] می تواند رهبران غربی را از نظر سیاسی آسیب پذیر کند."دانشگاه ایالتی."این سیگنال را به [سایر کشورها] می فرستد که وقت آن است که شروع به از بین بردن انحصار غربی و قدرت مالی دلار کنیم."

حرکت روسیه ، مانند یک خطای اجباری در بیس بال ، با اقدامات دولت بایدن و سایر قدرتهای غربی در پاسخ به حمله آن کشور به اوکراین به حرکت در آمد. حتی اگر بدهی روسیه به تولید ناخالص داخلی تعداد بسیار کمی باشد-حدود 18 ٪ براساس مشاوره تجزیه و تحلیل اقتصاد جهانی-این کشور نزدیک به دو اوراق قرضه مبتنی بر دلار است زیرا ایالات متحده دسترسی روسیه را به منابع دلار آمریکا مسدود کرده است. سپس ، روسیه سعی کرد در Rubles بپردازد. بدون تاس. بنابراین روسیه برای پرداخت دارندگان اوراق قرضه خود نیاز به یافتن منبع دیگری از دلار داشت. دریافت طلا برای روبل های خود (که به نوبه خود برای خرید نفت و سایر محصولات انرژی و کود استفاده می شود) ، به مسکو طلا می دهد تا با دلار در بازارهای بین المللی تجارت کند و از این طریق دارندگان اوراق قرضه خود را بپردازد.

نمایی از دفتر مرکزی بانک مرکزی روسیه در مرکز شهر مسکو در 28 فوریه 2022. - روسیه.[+] بانک مرکزی در تاریخ 28 فوریه 2022 اعلام کرد که از 9. 5 درصد نرخ سود کلیدی خود را به 20 درصد افزایش می دهد ، زیرا غرب با تحریم های حمله به مسکو به اوکراین کشور را به خود جلب کرد.(عکس توسط ناتالیا کولسنیکووا / AFP) (عکس توسط ناتالیا کولسنیکووا / AFP از طریق گتی تصاویر)

AFP از طریق Getty Images

روسیه در خواست خود تنها نیست. میچل گفت: "چین صریح بوده است" در تمایل به جابجایی دلار و مرکزی تر شدن یوان.

میچل گفت: "بزرگترین کسی که سعی در جابجایی دلار دارد این است که وقتی همه از همان ارز استفاده می کنند بسیار راحت است."وی گفت: "اگر افرادی داشته باشید که می خواهند پرداخت کنند یا این ارز یا آن ارز را دریافت کنند ، چیزها را پیچیده می کند. مسئله دوم مربوط به آن این است که اگر می خواهید ارز را که ارز شما نیست ، نگه دارید ، ارز می خواهید که به طور گسترده قابل استفاده باشد و بسیاری از مردم بخواهند. به دلیل کنترل سرمایه در چین ، یوان نتوانسته است این شرط را به همان میزان برآورده کند. "میچل گفت ، اگرچه چین حمایت از یوان را کاهش داده است ، اما هنوز هم به طور مصنوعی ارزش ارز را در مقایسه با دیگران سرکوب می کند تا کشور بتواند راحت تر صادرات کند.

چین اقدامات اولیه ای را برای دفاع از دارایی های دولتی خود در برابر تحریم های مالی مشابه آنچه ایالات متحده علیه روسیه راه اندازی کرده است ، در نظر می گیرد. تنظیم کننده های بانک مرکزی چین با بانک های داخلی و خارجی برای گفتگو در مورد حمایت از خارج از کشور خود در برابر تحریم های احتمالی ایالات متحده ، ملاقات کردند ، که در صورت اعمال نیروهای نظامی علیه تایوان ، جزیره ای آسیب پذیر که چین قلمرو خود را در نظر می گیرد ، می تواند ایجاد شود.

برای دور جدید تلاش های روسیه و چین برای جابجایی دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان آماده شوید - پیش فرض قابل اعتماد برای معاملات مالی در همه جا.

تمایل به کمک هزینه دلار ایالات متحده به عنوان ارز ذخیره جهان جدید نیست. کریستوفر میچل ، استادیار سیاست و روابط بین الملل در کالج کوهستان هولوکه گفت: "از نظر تاریخی اتحادیه اروپا می خواست این کار را انجام دهد.""من فکر می کنم یک حس جهانی وجود دارد که یورو تا زمانی که اتحادیه اروپا با یک اتحادیه مالی و سیاسی از آن حمایت کند ، برای آن نقش آماده نیست. تا زمانی که آنها این سؤالات وجودی را داشته باشند حتی وقتی اروپایی ها می خواهند برای آن پیشنهاد دهند ، سؤالات زیادی در مورد اتحادیه اروپا و منطقه یورو وجود دارد. "

امروز ، تقریباً تمام معاملات بین المللی به دلار آمریکا رخ می دهد - همه چیز از کشاورزی و مهمات گرفته تا کارت های اعتباری و بشکه های نفتی. این مزایای منحصر به فرد را به ایالات متحده می دهد: بدهی ملی آن به ارز خاص خود نشان داده شده است و به طور کلی وام گرفتن در Greenbacks ارزان تر از Rubles یا Yuan است. اگر دلار وضعیت ویژه خود را به عنوان "ارز ذخیره جهان" از دست داد ، قیمت واردات آن افزایش می یابد و قیمت صادرات آن کاهش می یابد. و آمریکایی ها به منظور بدست آوردن ارزهای خارجی برای پرداخت بدهی ملی خود مجبور به صادرات می شوند ، که در حال حاضر 30 تریلیون دلار در صدر است.

یک مرد در یک ایستگاه اتوبوس منتظر است که بدهی ملی ایالات متحده را در 19 ژوئن 2020 به نمایش می گذارد.[+] واشنگتن ، دی سی.(عکس توسط Olivier Douliery / AFP) (عکس توسط Olivier Douliery / AFP از طریق Getty Images)

AFP از طریق Getty Images

Giacomo Santangelo ، مدرس ارشد اقتصاد در دانشگاه Fordham گفت: "اگر دوست دارید ماهیگیری کنید ، اگر دوست دارید در قایق باشید ، به آن فانوس دریایی احتیاج دارید ، به آن بندر امن نیاز دارید."نه فقط در صورت خطر ، بلکه برای یک جهت گیری کلی و عملکرد منظم."ارز ذخیره این است که بندر ایمن [تأمین] تثبیت بازارهای تجارت و ارز."

سانتانگلو گفت: "هرچه ارز قوی تر یک کشور باشد ، واردات ارزان تر از کشورهای دیگر خواهد بود.""ارز آنها در بازار جهانی فراتر می رود."شرکت ها و افراد می بینند که قدرت خرید آنها فراتر می رود. این کشور همچنین می تواند با نرخ بهره پایین تر وام بگیرد ، که با توجه به تمایل خود برای تأمین مالی بدهی ملی ، برای ایالات متحده بسیار مهم است.

نه روسیه و نه چین و حتی اتحادیه اروپا هنوز در موقعیتی برای جابجایی برتری دلار نیستند. با این وجود ، یک سری از وقایع ناگوار می تواند به سرعت از King Dollar Dethrone Dethrone کند.

میچل می گوید: "نقش غالب یک ارز جهانی بر روی یک مدل نکته مهم است.". "پوند انگلیس هرگز نقش جهانی خود را بازیابی نکرد.

میچل گفت ، یک انتقال آهسته وجود نخواهد داشت ، بیشتر "تجمع نارضایتی از نظم فعلی که تا زمانی که ناگهان انجام نشود ، تغییر نمی کند.""مطمئناً ، چین و روسیه و برخی دیگر از کشورها دوست دارند نقش اصلی دلار را جابجا کنند. این یکی از خطرات بزرگ ایالات متحده بود که درگیر تحریم های بانک مرکزی [روسیه] بود. فشار کمی به سمت بازیگران وجود دارد که با نقش اصلی دلار راحت تر می شوند. "

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 31 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:11