دلار استرالیا برای سقوط بیشتر

ساخت وبلاگ

یک فدرال رزرو تهاجمی تر ایالات متحده ، برخی از اقتصاددانان و استراتژیست های ارزی را به تجدید نظر در چشم انداز خود برای دلار استرالیا پایین آورده است ، و در ضربات بالقوه ای به مصرف کنندگان که در حال حاضر با افزایش قیمت ها در حال افزایش هستند ، می شود.

اما قدرت دلار استرالیا در برابر بیشتر ارزهای اصلی دیگر احتمالاً باعث می شود خانوارها از سنبله تورم محافظت کنند ، که در حال حاضر تا پایان سال به 7. 8 درصد رسیده است.

دلار استرالیا روز جمعه نزدیک به پایین 28 ماهه US66. 2 ¢ معامله کرد و از زمان آغاز سال 8 درصد از ارزش خود را در برابر Greenback از دست داد.

فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ 0. 75 درصد درصد را برای سومین بار مستقیم افزایش داد و نشان داد که نرخ وجوه می تواند در سال 2023 به 4. 6 درصد برسد و باعث صعود و افزایش فروش در وال استریت شد.

بیل ایوانز ، اقتصاددان ارشد وستپاک ، پیش بینی خود را برای دلار استرالیا در روز جمعه در پاسخ به جلسه فدرال رزرو کاهش داد.

آقای اوانز می بیند که دلار استرالیا در پایان سال 65 ¢ در حال خرید US65 است ، از پیش بینی قبلی 69 US ، و او اکنون انتظار دارد که بانک مرکزی ایالات متحده تا ژانویه 2023 نرخ را به 4. 6 درصد برساند ، که از 4. 1 درصد است.

آقای ایوانز افزود: "این بدان معناست که در طول سال 2022 دوره هایی وجود خواهد داشت که AUD با توجه به نوسانات بالای در بازارهای ارز تا به امروز ، زیر سطح US65 تجارت کند."

وی گفت ، اما ترکیبی از قیمت صادرات قوی ، اطمینان از سیاست و رشد اقتصادی در چین از بهبودی در دلار استرالیا در طول سال آینده حمایت می کند.

جان برومد ، استراتژیست و اقتصاد کلان ANZ FX گفت: یک پرونده مناسب برای یک دلار قوی تر استرالیا ، از جمله رونق قیمت صادرات و یک اقتصاد محلی نسبتاً سالم ایجاد می شود ، اما وی خاطرنشان کرد که این امر به چرخه اقتصادی جهانی اعمال می شود.

وی گفت: "قدرت دلار آمریکا بر همه چیز حاکم است."

آقای برومد گفت پیش بینی فعلی ANZ مبنی بر اینکه دلار استرالیا US70 را خریداری می کند ¢ در پایان سال پس از جلسه این هفته فدرال رزرو و آمار و ارقام تورم بالاتر از حد انتظار ایالات متحده ، تحت بررسی قرار گرفت. ANZ اکنون انتظار دارد که فدرال رزرو نرخ 5 درصد را افزایش دهد.

دیوید بانانس ، اقتصاددان ارشد Betashares گفت که فکر می کند دلار استرالیا به سال 62 US به US63 ¢ پایان می یابد.

وی گفت: "با توجه به موضع تهاجمی فدرال رزرو ، اکنون به نظر می رسد که RBA در ماه اکتبر 0. 5 درصد نرخ را بالا ببرد - زیرا یکی از توجه های اضافی ، محدود کردن کاهش بیشتر احتمالی دلار استرالیا است ، که این امر به فشار تورمی وارداتی می افزایدآقای بانان گفت.

فشارهای قیمت

چقدر دلار پایین تر استرالیا باعث افزایش تورم می شود ، نامشخص است.

تحقیقات قبلی توسط بانک ذخیره نشان داد که 10 درصدی سقوط قیمت واردات با 8 درصد و قیمت مصرف کننده 1 درصد کاهش یافته است. این اثر به طور حاد در قالب قیمت های بالاتر برای کالاهای مصرفی وارداتی مانند لباس ، الکترونیک و مبلمان احساس می شود.

جو کارشناسی ارشد ، اقتصاددان ارشد Barrenjoey گفت: افزایش بیشتر نرخ بهره ایالات متحده در صورت حفظ قدرت خود در برابر سایر ارزهای اصلی شریک تجاری ، خطر تورم بالاتر از نظر مادی را ایجاد نمی کند.

خانم کارشناسی ارشد گفت که دلار استرالیا در واقع 3 درصد در برابر شرکای اصلی تجارت در سال تا به امروز قدردانی کرده است ، با وجود از دست دادن 7. 4 درصد در برابر دلار آمریکا.

"علی رغم بیشتر تمرکز بر AUD ضعیف نسبت به دلار ، این تا حد زیادی نتیجه قدرت دلار آمریکا در برابر ارزهای جهانی است ، نه ضعف حسابرسی."او گفت.

"در واقع ، AUD در برابر 8 ارز از 10 ارز برتر وارد واردات قوی تر است."

این شامل یوان چینی ، یورو ، ین ژاپنی و کره جنوبی برنده می شوند.

شاخص وزنه برداری تجارت استرالیا (TWI) ، که ارزش دلار استرالیا را در برابر ارزهای شرکای اصلی تجاری خود اندازه گیری می کند ، در سال گذشته 2. 1 درصد بیشتر است.

خانم کارشناسی ارشد گفت: استهلاک 10 درصدی در دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا فقط در صورت عدم تغییر TWI باید منجر به افزایش 3 درصدی قیمت واردات مصرف کننده شود.

بودجه دولت فدرال در ماه مارس فرض کرد که TWI در حدود 60 باقی خواهد ماند در حالی که دلار استرالیا در اطراف US72 می نشیند. TWI در حال حاضر بالاتر از پیش بینی بودجه است ، در حالی که دلار استرالیا حدود 7 درصد پایین تر است.

پیتر داونز ، اقتصاددان سابق خزانه داری فدرال گفت که تأثیر نرخ ارز پایین دلار آمریکا در بودجه حداقل خواهد بود ، زیرا در نهایت TWI که برای فعالیت های اقتصادی اهمیت داشت.

وی افزود: "این تأثیر کمی بر تورم خواهد داشت زیرا بسیاری از قراردادهای وارداتی در ابتدا به دلار نوشته شده اند."

شین الیور ، اقتصاددان ارشد سرمایه AMP گفت: دلار استرالیا به دلیل عدم اطمینان جهانی و موضع کمتری از بانک ذخیره نسبت به فدرال رزرو ایالات متحده می تواند بیشتر شود.

وی گفت: "با این حال ، روند رو به رشد در $ A احتمالاً در میان مدت متوسط است زیرا قیمت کالاها در نهایت در یک بازار گاو نر سوپر چرخه باقی مانده است."

مایکل گزارش هایی از گالری مطبوعات فدرال در مجلس پارلمان را خواند. او در مورد خدمات مالی ، سیاست و بهداشت می نویسد. وی پیش از این یک اقتصاددان در بانک ذخیره استرالیا و UBS بود. با مایکل در توییتر ارتباط برقرار کنید. ایمیل مایکل در michael. [email protected] ایمیل کنید

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:01