کدام نوع حساب به طور معمول مایع ترین - نقدینگی در مقابل عملکرد است

ساخت وبلاگ

صرفه جویی در پول مهم است ، اما باید بدانید که برای ایجاد ثروت بلند مدت با آن چه کار کنید. روش های زیادی برای رشد پول شما ، از حساب پس انداز گرفته تا دارایی های فیزیکی وجود دارد.

بسیاری از مردم می دانند که سرمایه گذاری به دلیل عملکرد بالقوه ارائه شده بهترین راه برای ایجاد ثروت است ، اما سرمایه گذاری شامل درگیری سطح خاصی از خطر است. اگر تصمیم دارید بیشتر پس اندازهای خود را سرمایه گذاری کنید ، ایده خوبی است که مقداری پول نقدی را کنار بگذارید که در صورت نیاز به راحتی قابل دسترسی است.

تصور کنید که اگر ناگهان شغل خود را از دست داده اید یا با برخی دیگر از مشکلات مالی برخورد کرده اید. ممکن است مدتی طول بکشد تا سرمایه گذاری های خود را به دست آورید تا مقداری پول نقد کسب کنید ، و شما نمی خواهید به فروش دارایی های غیر مایع خود مانند خانه خود اعتماد کنید. اگر این سناریوی بالقوه برای شما نگرانی دارد ، ممکن است از خود بپرسید که کدام نوع حساب به طور معمول مایع است؟

پاسخ آسان این سوال یک حساب چک است ، اما چندین حساب بانکی مایع دیگر می توانند به محض نیاز به شما پول خود را در اختیار شما قرار دهند. خواندن را ادامه دهید تا بدانید که این حساب ها چیست ، چگونه می توانید بهترین را برای پول خود انتخاب کنید و یک استراتژی مالی عالی به نظر می رسد.

نقدینگی چیست؟

به زبان ساده ، نقدینگی به سرعت می بخشد که می توانید هر دارایی را به پول نقد تبدیل کنید. یک حساب مایع یکی از مواردی است که می توانید پول خود را به سرعت ، در هر زمان و بدون هیچ گونه محدودیت ، مجازات یا هزینه پس انداز کنید. یکی دیگر از مؤلفه های نقدینگی این است که آیا می توانید بدون از دست دادن ارزش آن ، دارایی را تبدیل کنید. یک ماشین یکی از کمترین دارایی های نقدی است زیرا فروش آن مدتی طول می کشد و شما به طور معمول بخشی از ارزش آن را از دست می دهید. در مقابل ، نقدی نقدی ترین دارایی ممکن است.

با این منطق ، مایع ترین حساب های نقدی مانند حساب های چک و پس انداز است. در بیشتر موارد ، بیشتر حساب های چک محدودیت های برداشت ندارند و وقتی آن را برداشت می کنید ، پول شما ارزش خود را از دست نمی دهد. با این حال ، هر حساب نمی تواند یک حساب مایع در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، اگرچه شما می توانید حساب های گواهینامه را مایع در نظر بگیرید ، اما آنها به دلیل هزینه برداشت زودرس و مجازات هایی که ممکن است از موسسه مالی خود با آن روبرو باشید ، یکی از کمترین نوع حساب ها هستند.

حساب های مایع بخش مهمی از یک برنامه مالی موفق است که به شما کمک می کند تا ضمن حفظ عرضه پول لازم ، ثروت بسازید. بیایید در مورد این که چرا اینطور است صحبت کنیم.

چرا حساب های مایع مهم هستند؟

Liquid Accounts

نقدینگی برای تأمین هزینه های روزمره و همچنین موارد اضطراری غیر منتظره مهم است. ناخوشایند است که باید روزها منتظر بمانید تا به پول خود دسترسی پیدا کنید یا دارایی های شما به پول نقد تبدیل شوند. گزینه وام گرفتن پول در قالب بدهی کارت اعتباری یا وام های دیگر است که این امر باعث می شود ثروت کلی شما در قالب علاقه بالایی باشد.

در اینجا چند نمونه از مایع ترین حسابها آورده شده است:

 • حساب بررسی: مایع ترین حساب و به طور معمول سریعترین مکان برای دسترسی به پول نقد شما.
 • حساب پس انداز سنتی: تقریباً به عنوان گزینه مایع به عنوان حساب های بررسی. به طور معمول بازده و محدودیت های پایین در معاملات خاص در حساب را ارائه می دهد و می تواند بصورت حضوری در یک بانک یا اتحادیه اعتباری یا از طریق یک بانک آنلاین باز شود.
 • حساب بازار پول: یک حساب کاربری با بهره با کارت بدهی و چک کردن ویژگی ها در یک بانک یا اتحادیه اعتباری. بانک های مجازی و سهولت افتتاح حساب پس انداز آنلاین باعث شده است که حساب های بازار پول در سالهای اخیر محبوبیت کمتری داشته باشد.
 • سهام و اوراق قرضه مایع: هر زمان که بازارها باز باشد ، می توانید بلافاصله برای پول نقد در تجارت فروخته شوید.
 • صندوق های متقابل: نقدی ترین دارایی نیست زیرا شما باید منتظر پایان روز معاملات باشید ، در این مرحله صندوق متقابل شما ممکن است ارزش خود را از دست داده باشد.
 • خدمات پرداخت موبایل: این شامل خدماتی مانند PayPal و Venmo است.

هنگام انتخاب حساب ، معمولاً بین نقدینگی و عملکرد معامله وجود دارد. بنابراین اکنون بحث می کنیم که عملکرد چیست.

عملکرد چیست؟

بازده درآمد حاصل از یک سرمایه گذاری در طی یک دوره خاص است که معمولاً با یک درصد بیان می شود. در بسیاری از مواقع ، موسسات مالی به عملکرد درصد سالانه اشاره می کنند.

عملکرد توسط سه عامل اصلی تعیین می شود:

 • مبلغ سرمایه گذاری شده
 • ارزش بازار
 • ارزش چهره امنیت.

شما بازده سهام ، اوراق قرضه و سایر گزینه های سرمایه گذاری را پیدا می کنید. برای محاسبه بازده ، بازده تحقق یافته خالص را بگیرید و آن را با مبلغ اصلی تقسیم کنید. برای برخی از سرمایه گذاری ها ، مانند سهام ، بازده به عنوان افزایش قیمت به علاوه سود سهام محاسبه می شود ، سپس بر اساس قیمت خرید تقسیم می شود.

عملکرد به همان اندازه نقدینگی برای یک استراتژی مالی موفق مهم است.

چرا عملکرد مهم است؟

Why is Yield Important

اگرچه یک حساب مایع برای نگه داشتن پول خود کمترین خطر است ، اما نباید تنها مکانی باشد که آن را نگه دارید. اگر هدف شما ایجاد یک برنامه مالی طولانی مدت است ، باید مقداری از پول خود را در حساب های با بازده بالا داشته باشید.

در بیشتر موارد ، هرچه حساب مایع تر باشد ، عملکرد پایین تر است. این برای امنیت پس انداز کوتاه مدت شما بسیار عالی است ، اما اضافه کردن بازده به استراتژی مالی شما بخش مهمی از امور مالی بلند مدت است.

گفته می شود ، می توان بهترین های هر دو جهان را مانند یک حساب پس انداز با بازده بالا یا حساب سپرده گذاری که به راحتی نقدینگی می شود ، داشته باشید. به عنوان مثال ، سرمایه گذاری های خاص ، مانند صندوق متقابل یا سهام مایع ، اوراق قرضه و ETF می توانند بازده بالاتری را برای شما فراهم کنند.

در اینجا برخی از دارایی های با عملکرد بالا که به راحتی انحلال نمی شوند:

 • حساب های گواهینامه: اگرچه می توانید قبل از بلوغ یک حساب گواهینامه را نقدینگی کنید ، اما اغلب با هزینه سنگین روبرو هستید.
 • املاک و مستغلات و زمین: روند فروش یک ملک به طور معمول می تواند ماه ها طول بکشد ، و شما به طور بالقوه می توانید در صورت مجبور کردن خیلی زود بخشی از ارزش آن را از دست دهید و املاک و مستغلات را به یکی از کمترین دارایی های نقدی تبدیل کنید.
 • تجارت کوچک: فروش یک تجارت کوچک فرآیند دیگری است که ماه ها طول می کشد.
 • طلا ، نقره و جواهرات.
 • کلکسیون های فیزیکی.
 • اتومبیل: به طور معمول یک دارایی استهلاک.

جوانب مثبت و منفی حساب های مایع

وقتی فکر می کنید کدام نوع حساب به طور معمول مایع ترین است ، مزایا و اشکالاتی را در مورد مایع پول خود در نظر بگیرید.

بارزترین مزیت وسیله نقلیه پس انداز مایع ، دسترسی است. به عنوان دارنده حساب ، شما می دانید که در صورت نیاز به پول خود دسترسی دارید بدون اینکه با مجازات یا هزینه های سنگین به آن دسترسی پیدا کنید. این دسترسی می تواند شما را در شرایطی که به سرعت پول نقد نیاز دارید ، مانند یک لایحه پزشکی ناگهانی ، نجات دهد.

نگه داشتن حساب های مایع همچنین به این معنی است که هر زمان که یک فرصت سرمایه گذاری جدید ایجاد شود بدون فروش سایر سرمایه گذاری های خود ، پول در دسترس دارید. این به شما روشی می دهد تا ضمن کنترل پول خود ، وجوه خود را ادامه دهید.

هنگامی که درخواست وام یا وام می دهید ، دارایی های نقدی می توانند شانس تأیید شما را افزایش دهند زیرا نشان می دهند که شما رشته ای برای پس انداز پول خود دارید و به خوبی مدیریت می کنید. اگر به دنبال مکانی برای اجاره هستید ، نشان می دهید که حداکثر 6 ماه هزینه در یک حساب پس انداز شانس شما را برای تأیید برای اجاره بهبود می بخشد.

سرانجام ، نگه داشتن پول خود در یک حساب مایع نسبت به نگه داشتن آن در هر نوع حساب دیگر خطرناک تر است. در زمان اضطراری می توانید بلافاصله به این دارایی دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، برای اطمینان از اینکه دارایی های مایع شما با ارزش باقی مانده است ، لازم نیست به بازار وابسته باشید. در صورت تصادف بازار ، پول موجود در حساب مایع شما ایمن است.

در عین حال ، برای نگه داشتن پول خود در یک حساب نقدی ، چند مورد از بین رفتن وجود دارد ، بدیهی ترین این است که پول شما به اندازه شکل غیر مایع رشد نمی کند. به عنوان مثال ، حتی اگر املاک و مستغلات برای فروش هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد ، سهام در خانه شما می تواند از پولی که می توانید در یک حساب مایع تهیه کنید فراتر رود. همین مورد در مورد مزایای مالیاتی افزودن پول به حساب بازنشستگی نیز همین مسئله است.

حساب های مایع دارای جوانب مثبت و منفی خود هستند ، و همچنین گزینه های غیر مایع با ریسک بالاتر را نیز انجام می دهند. بهترین راه برای اطمینان از ثبات و رشد مالی ، نگه داشتن ترکیبی از دارایی های مایع و غیر مایع است.

سازش کامل - حساب های مایع و عملکرد

هنگام فهمیدن اینکه کدام نوع حساب به طور معمول مایع است ، باید بدانید که چگونه می خواهید از چنین حساب هایی استفاده کنید.

نگه داشتن تمام پول و دارایی های خود در حساب های نقدی بهترین راه برای اطمینان از رشد نیست. از طرف دیگر ، شما نمی خواهید تمام پول خود را در سرمایه گذاری های با بازده بالا ریسک کنید. در صورت تصادف بازار ، ممکن است خود را برای پول نقد گیر کنید.

یک سازش منصفانه این است که پول خود را بین حساب های نقدی و بازده بالا و دارایی ها به عنوان بخشی از یک برنامه مالی مناسب برای آینده خود تقسیم کنید.

املاک و مستغلات ، سهام ، حساب های مالیاتی مانند 401 (k) یا هر سرمایه گذاری دیگر راهی عالی برای اطمینان از ادامه رشد پول شما است. مهم است که برای دیدن بیشترین رشد به سرمایه گذاری های خود اضافه کنید ، اما باید آنها را رصد کنید تا مطمئن شوید که آنها هنوز برای شما کار می کنند.

به عنوان مثال ، این ایده خوبی است که در صورت از دست دادن شغل خود یا تجربه هر نوع دیگری از وصله های خشن مالی ، سه تا شش ماه به عنوان حداقل تعادل در صندوق اضطراری نگه دارید. این پول نقد باید در یک حساب کاربری که ممکن است مایع باشد ، مانند حساب پس انداز نگه داشته شود.

با این وجود بهتر است ، صندوق اضطراری خود را در یک حساب پس انداز با بازده بالا نگه دارید تا بتوانید از آن نیز علاقه مند شوید. اگر در حال حاضر به اندازه کافی برای صندوق اضطراری ندارید ، به دارایی های خود نگاه کنید و مشخص کنید که آیا مقدار زیادی دارایی غیر مایع دارید یا خیر. ممکن است ارزش ایجاد برخی از دارایی های فعلی خود را برای ایجاد یک صندوق اضطراری محکم داشته باشد.

پس از ایجاد صندوق اضطراری ، می توانید از بودجه اضافی خود برای سرمایه گذاری در دارایی های کمتر مایع مانند املاک و مستغلات ، سهام یا یک تجارت کوچک استفاده کنید. یکی از سرمایه گذاری های برتر که می توانید انجام دهید ، اضافه کردن پول به یک برنامه 401 (k) یا سایر حساب های بازنشستگی است. این حساب ها به طور کلی مایع محسوب نمی شوند زیرا شما در توانایی خود در گرفتن پول به جز قبض های پزشکی محدود هستید. هنگامی که زودتر از یک برنامه بازنشستگی خارج می شوید ، نه تنها باید به پولی که برداشت می کنید ، مالیات بپردازید ، بلکه با مجازات های سنگین از IRS نیز روبرو هستید.

افکار نهایی - اهمیت حساب های مایع

پاسخ کدام نوع حساب بیشترین مایع است: یک حساب چک. با این حال ، داشتن یک سبد مالی کامل و سالم به سادگی نگه داشتن یک حساب پس انداز نیست.

برای رسیدن به اهداف مالی طولانی مدت خود ، باید به عنوان بخشی از نمونه کارها خود ترکیبی از دارایی های مایع و غیر مایع را داشته باشید. با ایجاد صندوق اضطراری در یک حساب مایع برای حفظ یک کوسن ایمنی و ایجاد امنیت مالی شروع کنید.

هنگامی که حساب اضطراری خود را تأمین می کنید ، می توانید برای تأمین بودجه آینده خود و ایجاد ثروت ماندگار ، به افزودن پول به حساب های سرمایه گذاری بروید.

منتشر شده توسط

جن م.

جن از زمان فارغ التحصیلی از UW مدیسون - مدتها پیش با DCCU بوده است. به عنوان استراتژیست محتوا ، او به به اشتراک گذاشتن تمام کارهای شگفت انگیز DCCU در جامعه ما کمک می کند و فلسفه اتحادیه اعتباری افرادی را که به مردم کمک می کنند گسترش می دهد. هنگامی که او برای بهترین اتحادیه اعتباری در جنوب مرکزی ویسکانسین کار نمی کند ، او با 4 کودک و یک سگ کوچک مبهم در خانه مشغول است. او خانواده خود را از طریق فرزندخواندگی تشکیل داد و اشتیاق عمیقی برای حمایت از والدین و فرزندان فرزندخوانده و فرزندخوانده دارد. مکان مورد علاقه او برای استراحت کنار استخر یا جلوی شومینه است. مشاهده همه پست های Jen M.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 24 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:56