چه NFTنگران نباشید اگر در تاریکی هستید ، ما در حال روشن کردن NFT ها هستیم.

ساخت وبلاگ

بدون شک در سال 2021 ، دو اصطلاح وجود داشته است که بر صنعت دیجیتال حاکم شده است: "Metaverse" و "NFT". همانطور که تقریباً همیشه در مورد آخرین اصطلاحات موجود در آن اتفاق می افتد ، چند نفر هستند که می دانند ، واقعاً می دانند که آنها در مورد چه چیزی صحبت می کنند و اکثریت قریب به اتفاق که یا وانمود می کنند می دانند چه خبر است یا هیچ ایده ای ندارند چه اتفاقی می افتد-و فقط می دانید که آنها باید بیشتر از آنچه می دانند بدانند. امروز ، ما به همه شما کمک می کنیم تا هنوز در تاریکی آخرین Mumbo-Jumbo در تاریکی قرار بگیرید و یک دوره Crash NFT را به شما ارائه می دهیم تا به شما کمک کند تا در حالی که هنوز می توانید در این بازی حضور پیدا کنید.

اگر در 6 ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده اید ، 99. 9 ٪ احتمال وجود دارد که به NFT برخورد کنید. NFTS که برای نشانه های غیرقانونی ایستاده است ، در درجه اول برای نقش آنها در فروش آثار میلیون دلاری برای هنرهای دیجیتال. اعتیاد به مواد مخدره مانند آتش سوزی با مارک های بزرگ مانند نایک ، NBA و میزبان باشگاه های مهم فوتبال اروپایی به سرعت در این بازی پوست می گیرند. اما NFT ها دقیقاً چیست؟چگونه شرکت ها تاکنون از آنها برای اهداف بازاریابی استفاده کرده اند؟و چگونه شرکت های کوچکتر یا افراد خصوصی می توانند در این روند شرکت کنند؟به نظر می رسد همه چیز ناشناخته بزرگ است. بنابراین بیایید از بالا شروع کنیم.

مکانی برای شروع متاور است

اگر می خواهید NFT ها و ظهور آنها را به برجستگی بفهمید ، باید درک کنید که متاور در تمام توهمات عظمت آن چیست. یک سال پیش ، من و رولان آیزنبرند ، سردبیر OMR ، مقاله ای جامع در مورد متاور ، تاریخ آن ، حال و آینده منتشر کردیم. نسخه یادداشت های Cliffs این اصطلاح از رمان علمی تخیلی سال 1992 Snow Crash است که در جامعه دیستوپی آینده قرار دارد ، که در آن شرکت های فناوری جهان را اداره می کنند. این متاور یک دنیای موازی کاملاً شکل گرفته و هرگز در آن است که مردم برای فرار از واقعیت غم انگیز گله می کنند. این سیستم اکوسیستم ، ارز و افراد داخل آن می توانند با دوستان ملاقات کنند و در همه فضیلت ها و ارائه های واقعیت و رذیله ها شرکت کنند و مصرف کنند.

مفهوم Metaverse الهام بخش بسیاری از بزرگترین بازیکنان Tech بود. به عنوان مثال ، بنیانگذار گوگل ، سرگئی برین گفت ، Snow Crash یکی از دو کتاب است که بر زندگی وی تأثیر گذاشته است. فقط چند هفته پیش ، مارک زاکربرگ آشکارا اعلام کرد که قصد دارد فیس بوک را به "شرکت متاور" تبدیل کند. اندکی پس از آن ، فیس بوک "اتاق های کار Horizon" ، اتاق های جلسات مجازی را که با Oculus Rift قابل دسترسی است ، راه اندازی کرد. و سرمایه گذار فناوری ایالات متحده ، متیو بال گفته است که متاور "دروازه دیجیتالی ترین تجربیات" است.

هرچه جهان دیجیتالی تر شود و فعالیتهای ما به صورت آنلاین انجام شود ، ایده متاور به واقعیت نزدیکتر می شود. اکنون ، این به معنای Persé نیست که ما در حال غرق شدن در عصر دیستوپی سپاه Tech Evil Tech هستیم. خوشبختانه ، همه داستان های علمی واقعیت واقعیت ندارند. در حال حاضر ، شکل فعلی Metaverse دنیای بازی های غول پیکر رایگان برای بازی مانند Fortnite و Roblox است ، جایی که نام بازی فراتر از بازی است-رفتن به کنسرت ، فیلم و حتی عروسی های واقعی همه کارهایی هستند که مردم در اینجا انجام می دهندبشربا این حال ، اینها در درجه اول مکان هایی هستند که ما را به موضوع اصلی خود باز می گرداند: جایی که رمزنگاری فناوری مانند NFT ها به بازی می رسد.

هنوز هم به نظر می رسد بسیاری از "چه-" و "چیزهایی که هنوز به نتیجه رسیده اند".

نکته عادلانهپیش بروید و آن را برای خودتان امتحان کنید. علاوه بر Fortnite و Roblox ، تعداد زیادی از جهان های دیگر نیز وجود دارند که می توانید بلافاصله آن را کشف کنید. Decentraland یکی از بزرگترین و مشهورترین سیستم عامل های مجازی است که حتی خانه های مشهور هنرهای زیبا انگلیس Sothebys اخیراً گالری را افتتاح کرده است.

از طرف دیگر ، وکسل های Crypto ، نمای کلی از گزینه های تبلیغاتی موجود در متاور را ارائه می دهند. Voxels Crypto بزرگترین بازار Crypyto در جهان است که بازیکنان می توانند فضاهای زمین و تبلیغاتی را به شکل NFT خریداری ، بفروشند و بسازند - اما لازم نیست چیزی بخرید. شما فقط می توانید به دنبال یک پیاده روی مجازی بروید ، به اطراف خود نگاه کنید و اولین احساس را از نحوه احساس متاور بدست آورید.

باشه فهمیدم. دنیای مجازی با تمام جاز و Razz-A-Matazz به عنوان دنیای واقعی. اما NFTS چیست؟

آنها کالاهای دیجیتالی با کمبود قابل برنامه ریزی هستند که می توانند در فضای دیجیتال معامله شوند. بنابراین آنها مالکیت کالاهای دیجیتال منحصر به فرد را فعال می کنند. NFTS می تواند لباس برای آواتار شما ، کارت های معاملاتی بازیکنان مورد علاقه فوتبال شما ، نکات برجسته ویدیویی از بازی های NBA ، آلبوم های دیجیتال یا آثار باستانی از کلکسیون های تصادفی مانند یک تصویر از اولین صدای جیر جیر باشد. علاوه بر این ، NFT ها می توانند کفش ورزشی دیجیتالی ، آثار هنری یا یک یادداشت اینترنتی قدیمی باشند.

مهمترین جنبه های NFT ، همانطور که از نام غیرقانونی دلالت دارد ، نمی توان آنها را رد و بدل کرد. به عنوان مثال ، اگر ده نفر هر کدام یک بیت کوین داشته باشند ، تفاوت عملی بین سکه ها وجود ندارد. آنها در فرم ، عملکرد و ارزش یکسان هستند. مقدار بیت کوین می تواند همانطور که ممکن است افزایش یابد و سقوط کند ، اما این نوسانات برای هر سکه اعمال می شود. برای مثال بیشتر ، اگر همان ده صاحب بیت کوین نیز دارای کارت تجارت یک نوع باشند ، این ده کارت از نظر فرم و ارزش منحصر به فرد هستند. ارزش NFT های فردی بسیار متفاوت است و در مورد آن NFT خاص اعمال می شود. به عنوان مثال ، اگر مجموعه ای از 100 کارت یکسان به نظر می رسد ، این احتمال قوی وجود دارد که ارزش آن 100 کارت از یکدیگر نوسان زیادی داشته باشد.

جنبه مهم دیگر NFTS این است که هرکدام یک مالک منحصر به فرد و تأیید شده دارند. این به این دلیل است که تمام NFT ها با استفاده از cryptocurrency و blockchain ساخته می شوند ، در اکثر موارد blockchain اتریوم. برای جزئیات بیشتر در اینجا خیلی طولانی طول می کشد و احتمالاً سردرگمی بیشتری نسبت به وضوح ایجاد می کند ، بنابراین ، به طور خلاصه: blockchains پایگاه داده هایی هستند که همزمان توسط میلیون ها نفر اداره می شوند. از آنجا که داده های blockchain نمی توانند از بین بروند ، اطلاعات ذخیره شده بر روی آنها را می توان برای همیشه بازیابی کرد.

این بدان معنی است که اگر شما یک NFT (یا هر cryptocurrency) خریداری کنید و فردا آن را بفروشید ، آن معامله به blockchain ذخیره می شود ، بنابراین مالکیت به راحتی توسط هر کسی در کره زمین قابل اثبات است. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، اکثر blockchains مبتنی بر اتریوم هستند. این به این دلیل است که آنها به راحتی قابل برنامه ریزی هستند (برای افرادی که از چنین مواردی می دانند ، مانند مدیرعامل Sorare و بنیانگذار نیکلاس جولیا ، که به همان اندازه در پادکست OMR که در ماه فوریه ضبط کردیم به من گفتند) و محدود به ارز نیستند. به همین دلیل بخش عمده ای از NFT ها به عنوان اتر ، رمزنگاری اتریوم معامله می شوند.

قیمت NFT ها از چند دلار تا چند میلیون دلار متغیر است. گرانترین NFT که تاکنون فروخته شده است ، اثر هنری هنرمند آمریکایی بول با عنوان "5000 روز اول" است. این کار در ماه مه توسط کریستی به یک سرمایه گذار طولانی مدت رمزنگاری به نام Metakovan که 42،000 اتر برای آن پرداخت کرده بود ، به حراج گذاشته شد. در آن زمان ، 42K ETH 69 میلیون دلار خنک ارزش داشت.

WOWSERSاون پول زیادیه. با این وجود ، کاملاً یک مدفوع در حال عبور است و بهتر است فقط منتظر بمانید تا آن را منفجر کند.

اعداد در غیر این صورت پیشنهاد می کنند. فقط در نیمه اول امسال سرمایه گذاران سرمایه گذاری تقریباً 17Bin در سطح جهان سرمایه گذاری کرده اند - سه برابر سال گذشته. صنعت جهانی رمزنگاری حجم فعلی 1. 9T دلار دارد. نه سرمایه گذاری در بازار 2 یورو که اپل داشت ، اما هنوز هم کافی است که فردا از بین نرود.

اما این همه شماره ها نشان نمی دهد: به ویژه ارزهای دیجیتال - و نوسانات قیمت آنها تا 20،000 ٪ در سال - دلالان تهاجمی را که با سرمایه گذاری های بالا شرط می بندند ، جذب می کنند. بنابراین بسیاری از کارشناسان مالی به طور مرتب هشدار می دهند که یک حباب رمزنگاری قریب الوقوع در حال ترکیدن است. صرف نظر از خطرات ، موسسات و شرکت ها به طور فزاینده ای پرداخت های رمزنگاری را می پذیرند. در سوئیس 85،000 بازرگان در حال حاضر پرداخت های بیت کوین یا اتر را می پذیرند.

بنابراین اگر به جایی نرسد ، آیا می توانم سریع با آن ثروتمند شوم؟

واقع بینانه: به احتمال زیاد نیست. تاکنون فقط چند NFT وجود دارد که بیش از 1 میلیون دلار فروخته شده است. با ارزش ترین آنها به نوعی به تاریخ و فرهنگ اینترنت متصل می شوند."5000 روز اول بیتل" کولاژ 5000 گرافیک دیجیتال است که یکی از آنها هر روز در طول 13 سال تولید می کرد.

سایر NFT های ارزشمند شامل یک زن و شوهر از رمزنگاری ها هستند که یکی از اولین NFT های ایجاد شده و به فروش در blockchain Ethereum با 7. 9 میلیون دلار بود. اولین توییت توسط جک دورسی ، مدیرعامل توییتر ، 2. 9 دلار را به خود اختصاص داد. بنابراین اگر چنین اتفاقی بیفتد که شما یک افسانه یادداشت نیستید یا به سازنده WWW Tim Beers-Lee مربوط می شوید ، ممکن است یک نبرد سربالایی باشد که سریع با NFT ثروتمند شوید. Lo Siento

متأسفانه ، من یک افسانه یادداشت نیستم. اما من در مورد همه این شرکت ها این کار را انجام داده ام ، آن یا دیگری با NFT. چه خبر از آن؟

پذیرندگان اولیه NFT ، بیشتر شرکت های بزرگی هستند که بخشی از بودجه تبلیغات خود را در Crypt-Art سرمایه گذاری کرده اند. دو تفسیر متداول از آنچه Crypt-Art وجود دارد وجود دارد: یا در مورد فرهنگ یا آثار دیجیتالی هنری که مستقیماً روی blockchain ذخیره می شوند ، کار می کند. برای اهداف این توضیح دهنده ، ما با دومی سر و کار داریم. Crypt-Art سپس برای حراج در سیستم عامل های آنلاین مانند OpenSea و Rarible قرار می گیرد.

با این حال ، به نظر می رسد که موفقیت در اینجا در بین مدیران CryPyto بسیار ضربه خورده یا از دست رفته است. به عنوان مثال ، کفش ورزشی بوفالو یک کفش ورزشی مجازی را که به همراه آژانس مد دیجیتال The Fakerant ایجاد کرده بود ، منتشر کرد. در مجموع 139 پست با استفاده از هشتگ تبلیغاتی رسمی #BuingFor وجود دارد. Coca-Cola یخچال های دیجیتال را خاموش کرد و یک مهمانی پرتاب مجازی را در "Can-Top" برگزار کرد. در حالی که یخچال با قیمت برچسب ETH 1000 یا حدود 3 میلیون دلار در حال فروش است ، تنها پیشنهاد فعلی کمتر از یک درصد است. سازنده چمدان Rimowa یک چراغ کابین مجازی برای هواپیماها و یک بلندگو بلند NFT ایجاد کرد. در مجموع دو پیشنهاد برای چراغ کابین وجود دارد.

در حالی که شرکت ها در بازی NFT تلاش کرده اند ، تیم های حرفه ای ورزشی موفقیت بیشتری پیدا کرده اند. در بازارهایی مانند Sorare (در اینجا شکست OMR است) و طرفداران NBA Top Shot می توانند انواع مختلفی از NFT ها را جمع آوری و تجارت کنند. NBA Top Shot به کاربران اجازه می دهد "لحظات در تاریخ NBA را جمع آوری و تجارت کنند" ، در حالی که بازیکنان Sorare نه تنها می توانند کارت های معاملاتی دیجیتالی بازیکنان مورد علاقه فوتبال خود را جمع آوری کنند ، بلکه از آنها در بازی Fantasy Football Manager نیز استفاده می کنند. Sorare و Top Shot هر دو توسط معاملات آنها با باشگاه های مهم فوتبال و ستاره های NBA Super ، مانند FC Liverpool و LeBron James ، که به نظر می رسد همه به نظر می رسد که مجوز سودآور با سیستم عامل های NFT می تواند باشد ، تقویت می شوند. اگر در خانه به ثمر می رسید ، گرانترین کارت Sorare که تاکنون فروخته می شود ، کریستیانو رونالدو یک نوع است و گرانترین لحظه تیراندازی برتر ، LeBron James Dunk بود. کریستیانو به قیمت 290،000 دلار فروخته شد ، در حالی که ‘برون 390،000 دریافت کرد.

بنابراین به نظر می رسد که سرمایه گذاری بخشی از بودجه چند میلیون دلاری را در رمزنگاری سرمایه گذاری کنید. و اگر من این کار را در اختیار داشته باشم؟آیا می توانم در این روند وارد شوم یا نه؟

تا حد ممکن صادق باشید: من جواب روشنی برای شما ندارم. و از آنجا که این فناوری برای سال گذشته واقعاً در رادارهای اصلی قرار داشته است ، دقیقاً ادبیات زیادی در مورد NFT ها یا استراتژی های مربوط به "چگونه به NFT" وجود ندارد.

اگر شروع به کار کنید ، با این وجود ، من توصیه نمی کنم که روی یک قطعه ملک با یک بیلبورد روی Cryptovoxels یا Decentraland بپیچید. به بازارهای مختلف نگاهی بیندازید ، از طریق بازی های مختلف blockchain باز قدم بزنید یا هنرمندی را پیدا کنید که در کرت زدن Crypt-Art تجربه داشته باشد و با آنها همکاری کند.

این احتمال وجود دارد که شما یک فرزندخوانده اولیه یکی از بزرگترین روندهای فنی آینده باشید زیرا تازه شروع به کار می کند. اما همچنین یک احتمال غیر صفر وجود دارد که Grand Vision که Metaverse هرگز به آن منتقل نمی شود و NFT ها از بین نمی روند هرگز باز نمی گردند. با ریسک فرصتی به وجود می آید.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 16 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:28