پاسخ به سؤالات متداول در مورد وظایف یک دلال دلال هنگام تکیه بر قانون اوراق بهادار بخش 4 (الف) (4) معافیت برای اجرای سفارشات مشتری

ساخت وبلاگ

در این سؤالات متداول ، بخش تجارت و بازارها در حال یادآوری کارگزاران دلالان از تعهد خود برای انجام یک تحقیق معقول هنگام فروش اوراق بهادار در یک معامله ثبت نشده با اعتماد به بخش 4 (الف) (4) قانون اوراق بهادار سال 1933 (قانون اوراق بهادار). این سؤالات و پاسخ ها توسط تقسیم تجارت و بازارها توسط و نمایانگر دیدگاه های ارائه شده است. این سؤالات و پاسخ ها قوانین ، مقررات یا بیانیه های کمیسیون نیستند. این کمیسیون این سؤالات و پاسخ ها را تصویب کرده و نه تأیید نکرده است.

کارکنان ممکن است این سؤالات و پاسخ ها را به صورت دوره ای به روز کنند. در هر به روزرسانی ، سؤالات اضافه شده پس از انتشار آخرین نسخه با "اصلاح شده" یا "جدید" مشخص می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید: هر یک از موارد زیر در (202) 551-5550: پائولا جنسون ، معاون مشاور ارشد ؛لورد گونزالز ، دستیار مشاور ارشد ؛کوین شوپ ، مشاور ویژه ؛یا کارل امگولز ، مشاور ویژه ، بخش تجارت و بازارها ، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ، خیابان 100 F ، NE ، واشنگتن ، دی سی 20549-7010.

زمینه

بخش 5 قانون اوراق بهادار به کلیه پیشنهادات و فروش اوراق بهادار در تجارت بین المللی نیاز دارد ، مگر اینکه معافیت از ثبت نام در دسترس باشد. به طور خاص ، بخش های 5 (الف) و 5 (ج) قانون اوراق بهادار به طور کلی هر شخصی ، از جمله دلالان دلال ، از استفاده از نامه ها یا وسایل بین المللی برای فروش یا پیشنهاد فروش ، مستقیم یا غیرمستقیم ، هرگونه امنیت را ممنوع می کند ، مگر اینکه ثبت نام کنید. بیانیه در حال اجرا است یا به کمیسیون در مورد پیشنهاد و فروش چنین امنیتی ارائه شده است ، یا معافیت از مقررات ثبت نام اعمال می شود. یک پرونده اصلی برای نقض بند 5 با نشان دادن اینكه: (1) هیچ بیانیه ثبت نام در مورد پیشنهاد و فروش اوراق بهادار ارائه نشده است.(2) یک شخص ، به طور مستقیم یا غیرمستقیم ، فروخته شده یا برای فروش اوراق بهادار پیشنهاد می شود. و (3) فروش یا پیشنهاد فروش از طریق استفاده از امکانات بین ایالتی (از جمله نامه) انجام شد. [1]Scienter ملزم به ایجاد نقض بخش 5 نیست. [2]هنگامی که یک نقض اولیه بخش 5 ایجاد شد ، بار به شخصی که مدعی معافیت از ثبت نام است برای تعیین در دسترس بودن معافیت ادعا شده تغییر می کند. [3]

پاسخ به سؤالات متداول

سوال 1.

چه معافیت از بخش 5 قانون اوراق بهادار به طور بالقوه در هنگام فروش اوراق بهادار به نمایندگی از مشتریان در معاملات ثبت نشده در دسترس کارگزاران است؟

پاسخ:

دلالان دلال غالباً به بخش 4 (الف) (4) متکی هستند ، که "معاملات کارگزاران" را معاف می کند ، که براساس سفارشات مشتریان در هر مبادله یا در بازار بدون نسخه اجرا می شود اما نه درخواست چنین سفارشاتی. "[4] دلالان دلال نیز ممکن است به طور بالقوه به معافیت ارائه شده توسط بخش 4 (الف) (3) قانون اوراق بهادار ، که عموماً "معاملات توسط یک فروشنده" را با استثنائات معاف می کند ، تکیه کنند. [5]

اعتماد به بخش 4 (الف) (4) در دسترس نیست ، به عنوان مثال ، هنگامی که یک دلال دلال "می داند یا دلایل معقولی دارد که باور کند بخش فروش مشتری از معامله از بخش 5 قانون اوراق بهادار معاف نیست." [[6] کمیسیون و دادگاه ها اظهار داشته اند که یک دلال دلال می تواند بخش 4 (الف) (4) معافیت را ادعا کند اگر پس از استعلام معقول ، دلال دلال از شرایطی آگاه نباشد که نشان می دهد پیشنهاد یا فروش اوراق بهادار بر رویاز طرف مشتری خود ، بخش 5 را نقض می کند ، مانند زمانی که مشتری با توجه به اوراق بهادار یا معامله کننده است یا معامله بخشی از توزیع [8] اوراق بهادار صادرکننده است. [9]

سوال 2.

در صورتی که قصد دارد به بخش 4 (الف) (4) معافیت اعتماد کند ، یک دلال دلال باید چه اقداماتی انجام دهد؟

پاسخ:

به منظور تکیه بر بخش 4 (الف) (4) معافیت ، یک دلال دلال باید "تحقیق معقول" را در مورد حقایق پیرامون فروش غیر ثبت نشده اوراق بهادار قبل از فروش اوراق بهادار انجام دهد تا زمینه های معقول و معقول برای اعتقاد به فروش فروش داشته باشد. بخشی از مشتری از معامله از بخش 5 معاف است. این کمیسیون اظهار داشته است که دلالان کارگزاری "" وظیفه دارند از الزامات لازم برای تعیین معافیت از الزامات ثبت نام اوراق بهادار آگاه باشند و باید از این دست معقول باشدمعافیت در دسترس است. "[11] طبق گفته کمیسیون ، هنگام انجام یک تحقیق معقول در مورد اینکه آیا معامله بخش 5 را نقض می کند ، "این برای [دلال دلال] کافی نیست که فقط اظهارات خود را از فروشندگان و مشاوره آنها بپذیرید بدون منطقیبا کاوش در مورد حقایق خلاف. "افسانه یا یک شرکت پاکسازی یا عامل انتقال هیچ اعتراضی به فروش ایجاد نمی کند. "[13]

برای اینکه یک کارگزار به بخش 4 (الف) (4) معافیت متکی باشد ، از جمله در زمینه معامله ای که مشتری ادعا می کند اوراق بهادار را در یک معامله معاف از ثبت نام بخش 5 یا مطابق با قانون 144 بندرگاه امن ، دریافت کرده است. کمیسیون اظهار داشته است که تحقیق معقول طبق قانون 144 (g) (4) باید شامل شود ، اما لزوماً محدود به موارد زیر نیست ، موارد زیر که هر یک از آنها در یادداشت (ii) به قانون 144 (g) (4) بیان شده است:

 • مدت زمانی که اوراق بهادار توسط مشتری دلال کارگزار (از جمله بازرسی فیزیکی اوراق بهادار در صورت امکان) برگزار شده است.
 • ماهیت معامله ای که در آن اوراق بهادار توسط مشتری به دست آمده است.
 • میزان اوراق بهادار همان کلاس که در طی 3 ماه گذشته توسط کلیه افرادی که فروش آنها لازم است در ارزیابی رعایت محدودیت های حجم قانون 144 (ه) مورد توجه قرار گیرد ، مورد توجه قرار گرفته است.
 • این که آیا مشتری قصد دارد اوراق بهادار اضافی از همان کلاس را از طریق هر وسیله دیگری بفروشد.
 • این که آیا مشتری در رابطه با فروش پیشنهادی اوراق بهادار درخواست کرده است یا ترتیب دادخواست سفارشات خرید را انجام داده است.
 • این که آیا مشتری در رابطه با فروش پیشنهادی اوراق بهادار به هر شخص دیگری پرداخت کرده است. وت
 • تعداد سهام یا سایر واحدهای کلاس برجسته یا حجم معاملات مربوطه. [14]

هنگامی که یک دلال دلال حقایقی را که ممکن است نشانگر توزیع یا فروش مجدد باشد که فراتر از یک معامله بازار ثانویه است ، کشف می کند ، ممکن است سوالات اضافی به منظور تکیه بر کارگزار-دلال به بخش 4 (الف) (4) معافیت ضروری باشد. بشر

سوال 3

اگر وضعیتی پرچم های قرمز ایجاد کند ، چه می شود؟یک دلال دلال در پاسخ به پرچم های قرمز چه اقدامات دیگری باید انجام دهد؟

پاسخ:

اگر یک وضعیت "پرچم های قرمز" را بالا ببرد ، استعلام اضافی لازم است تا یک دلال دلال به بخش 4 (الف) (4) معافیت اعتماد کند. [15]تعدادی از موقعیت ها ممکن است "پرچم های قرمز" را که نیاز به تحقیق اضافی دارند ، از جمله ، اما محدود به:

 • هنگامی که مشتری یک بلوک بزرگ از سهام صادر شده اخیراً از یک صادرکننده کمی شناخته شده را به حساب خود واریز می کند و سپس درخواست می کند که دلال دلاری بدون بیانیه ثبت نام ، چنین سهام را بفروشد.
 • هنگامی که مشتری به زودی پس از واریز آنها به حساب ، اوراق بهادار می فروشد.
 • هنگامی که مشتری درگیر معاملات مکرر در سهام یک صادرکننده کمی شناخته شده است.
 • هنگامی که یک صادرکننده سهام یک شرکت تازه تشکیل شده است ، با سابقه تجارت ، عملیاتی یا درآمد کمی. یا
 • هنگامی که مشتری به نمایندگی از صادرکننده درگیر فعالیت های ارتقاء سهام است. [16]

در هر یک از این شرایط یا شرایط مشابه ، یک دلال دلال "ملزم به انجام یک تحقیق جستجو برای اطمینان از خود است که [مشتری] پیشنهادی آن [] از الزامات ثبت نام معاف است و بخشی از توزیع غیرقانونی نیست." [17]بنابراین ، یک دلال دلال ممکن است بخش 5 را نقض کند اگر نتواند به اندازه کافی در مورد شرایط معامله سؤال کند ، با توجه به علائم هشدار کلاسیک مبنی بر اینکه معامله ممکن است شامل توزیع ثبت نشده یا یک نویسنده باشد. [18]همانطور که کمیسیون اظهار داشت ، یک دلال دلال با تکیه بر بخش 4 (الف) (4) نمی تواند به عنوان یک دستور دهنده صرف عمل کند. در عوض ، یک دلال دلال باید "هرگونه سوالات را تحت شرایط لازم باشد تا تعیین کند که معامله یک معامله عادی" کارگزاران "است و نه بخشی از توزیع غیرقانونی است." [19]

سوال 4

اگر امنیت توسط شرکت Trust Trust ("DTC") پذیرفته شود ، آیا این امر نیاز به یک دلال دلال را برای انجام یک تحقیق معقول هنگام تکیه بر بخش 4 (الف) (4) معافیت برای پیشنهاد و فروش چنین مواردی از بین می برد. امنیت؟

پاسخ:

خیر. یک دلال دلال با تکیه بر بخش 4 (الف) (4) از لزوم ایجاد یک تحقیق معقول رهایی نمی یابد زیرا امنیت توسط DTC پذیرفته می شود. علاوه بر این ، پیشنهادات و فروش امنیتی که توسط DTC پذیرفته شده است ، همچنان مشروط به ثبت نام بخش 5 است ، مگر اینکه معافیت از ثبت نام در دسترس باشد.

سوال 5

اگر یک امنیت به حساب مشتری بدون افسانه محدود کننده به صورت الکترونیکی تحویل داده شود ، آیا این امر نیاز به یک دلال دلال را برای انجام یک تحقیق معقول هنگام تکیه بر بخش 4 (الف) (4) معافیت برای پیشنهاد از بین می برد. و فروش چنین امنیتی؟

پاسخ:

خیر. یک دلال دلال با تکیه بر بخش 4 (الف) (4) از لزوم ایجاد یک تحقیق معقول خلاص نمی شود زیرا یک امنیت به حساب مشتری بدون یک افسانه محدود کننده به صورت الکترونیکی تحویل داده می شود. پیشنهادات و فروش اوراق بهادار منوط به الزامات ثبت نام بخش 5 است ، مگر اینکه معافیت از ثبت نام در دسترس باشد. [20]

[1] به Sec v. Cavanagh ، 445 F. 3d 105 ، 111 n. 13 (2d. Cir. 2006) مراجعه کنید.

[2] به Sec v. Calvo ، 378 F. 3d 1211 ، 1215 (11th Cir. 2004) مراجعه کنید.

[3] به Sec v. Ralston Purina Co. ، 346 ایالات متحده 119 ، 126 (1953) مراجعه کنید.

[4] کمیسیون این موضع را گرفته است که بخش 4 (الف) (4) معافیت فقط در مورد بخش دلال دلال یک معامله اعمال می شود و به مشتری گسترش نمی یابد ، که باید معافیت جداگانه ای پیدا کنند. به قانون 154 ، قانون اوراق بهادار شماره 4818 ، 2 (21 ژانویه 1966) مراجعه کنید. در این معاملات ، مشتریان غالباً به بخش 4 (الف) (1) قانون اوراق بهادار متکی هستند ، که "معاملات هر شخص دیگری غیر از یک صادرکننده ، کارنامه یا فروشنده" را معاف می کند.

[5] به موضوع Owen V. Kane ، Exchange Act شماره 23827 ، 2 (20 نوامبر 1986) (نظر کمیسیون) ، افشای ، 842 F. 2d 194 (8 Cir. 1988) مراجعه کنید.

[6] در موضوع جان A. کارلی ، انتشار قانون Exchange شماره 57246 ، 8 (31 ژانویه 2008) (نظر کمیسیون). همچنین به موضوع Jacob Wonsover ، انتشار قانون Exchange شماره 41123 ، 28 (1 مارس 1999) (نظر کمیسیون) ، Aff'd ، 205 F. 3d 408 (D. C. Cir. 2000) مراجعه کنید.

[7] اصطلاح "کارنامه نویس" در بخش 2 (الف) (11) قانون اوراق بهادار تعریف شده است تا شامل "هر شخصی که از یک صادرکننده خریداری کرده است با توجه به آن ، یا پیشنهاد یا فروش را برای یک صادرکننده در ارتباط باتوزیع هرگونه امنیت ، یا مشارکت یا مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم در هرگونه تعهد. "برای اهداف این تعریف ، اصطلاح "صادرکننده" شامل شرکت های صادرکننده است - یعنی افراد مستقیم یا غیرمستقیم توسط صادرکننده کنترل یا کنترل می شوند ، یا تحت کنترل مستقیم یا غیرمستقیم با صادرکننده.

بنابراین ، "کارنامه نویس" شامل هر شخصی است که از صادرکننده یا وابسته به صادرکننده با هدف توزیع اوراق بهادار خریداری می کند. در رابطه با توزیع اوراق بهادار برای صادرکننده یا وابسته به صادرکننده پیشنهاد یا فروش می کند. یا به طور مستقیم یا غیرمستقیم در توزیع اوراق بهادار از صادرکننده یا وابسته به صادرکننده به مردم سرمایه گذاری شرکت می کند.

[8] در حالی که قانون اوراق بهادار اصطلاح "توزیع" را تعریف نمی کند ، قانون اوراق بهادار قانون 144 "بندر امن" را برای دارندگان امنیتی که مایل به فروش اوراق بهادار تحت بخش 4 (الف) (1) معافیت هستند ، فراهم می کند ، که معاف است "معاملات توسط هر شخص دیگری غیر از یک صادرکننده ، تحت نویسندگی یا فروشنده. "شخصی که از شرایط قابل اجرا در بندرگاه امن قانون 144 برآورده می شود ، به نظر می رسد که در توزیع اوراق بهادار مشغول کار نیست و بنابراین برای اهداف فروش مجدد تحت بخش 4 (الف) (1) معافیت مشروط نیست.

[9] 17 C. F. R. 230. 144 پوند (گرم). به عنوان مثال مراجعه کنید، شرکت مالی تجارت جهانی در مقابل SEC ، 739 F. 3d 1243 ، 1248 (9th Cir. 2014) ؛در مورد Midas Securities ، LLC و Jay S. Lee ، انتشار قانون Exchange شماره 66200 ، 8 (20 ژانویه 2012) (نظر کمیسیون) ؛در موضوع رابرت جی لی ، انتشار قانون Exchange شماره 27667 ، 4 (1 فوریه 1990) (نظر کمیسیون).

[10] در موضوع شرکت مالی تجارت جهانی ، انتشار قانون Exchange شماره 66114 ، 13 (6 ژانویه 2012) (به نقل از Stone Summers & Co. ، انتشار قانون Exchange شماره 9839 ، 3 (3 نوامبر 1972)).

[11] توزیع توسط دلالان دلال اوراق بهادار ثبت نشده ، قانون اوراق بهادار شماره 4445 ، 2 (2 فوریه 1962) [از این پس انتشار توزیع].

[12] انتشار توزیع ، یادداشت فوق العاده 11 ، در 1 (به نقل از Sec در مقابل Culpepper ، 270 F. 2d 241 ، 251 (2nd Cir. 1959)) ؛همچنین به شرکت مالی تجارت جهانی در مقابل SEC ، یادداشت فوق العاده 9 ، در 1249 (9th Cir. 2014) مراجعه کنید ("[B] روکرها با خطرات خود به شخص ثالث اعتماد می کنند و در صورت انجام وظیفه از مسئولیت آن جلوگیری نمی کنند. تحقیق معقول به کارگزاران استوار است. ") ؛در مورد ACAP Financial ، Inc. و Gary Hume ، Exchange Act شماره 70046 ، 14 (26 ژوئیه 2013) (نظر کمیسیون) (نظر کمیسیون) (رد اعتماد به نفس کارگزار به عدم وجود یک افسانه محدود کننده و عدم اعتراض توسط پاکسازی آننمایندگان محکم و انتقال) ؛Wonsover v. Sec ، 205 F. 3d 408 ، 415 (D. C. Cir. 2000) (رد اعتماد به نماینده ثبت شده به شرکت پاکسازی ، نماینده انتقال و مشاور). Stead v. Sec ، 444 F. 2d 713 ، 716 (10th Cir. 1971) (با توجه به اینکه عمل فراخوانی نماینده انتقال بدیهی است یک تحقیق کافی نیست). فروش اوراق بهادار ثبت نشده توسط دلالان دلال ، قانون اوراق بهادار شماره 5168 ، 2 (7 ژوئیه 1971) (با بیان اینکه اطلاعات دریافت شده از شرکت های کمی شناخته شده یا مقامات آنها ، نماینده انتقال یا مشاور باید با احتیاط بسیار رفتار شود. احزابی که ممکن است به دنبال فریب شرکت باشند).

[13] ACAP Financial ، یادداشت فوق العاده 12 ، در 15.

[14] 17 C. F. R. 230. 144 ((گرم) (4) ، توجه (ii).

[15] به شرکت مالی مالی تجارت جهانی در مقابل SEC ، یادداشت فوق العاده 9 ، در 1248 مراجعه کنید ("[[W] در اینجا. بسیاری از پرچم های قرمز وجود دارد که حاکی از شرایط مشکوک است ، یک تحقیق جستجوی بیشتر لازم است."). همچنین به اعلان FINRA به اعضای 09-05 ، "فروش مجدد ثبت نشده از اوراق بهادار محدود ،" (ژانویه 2009) مراجعه کنید.

[16] به Midas ، یادداشت فوق العاده 9 ، در ساعت 14-15 مراجعه کنید. ACAP Financial ، یادداشت فوق العاده 12 ، در 4 ؛همچنین به WONOVER ، یادداشت فوق العاده 12 ، در 415 مراجعه کنید.

[19] به Midas ، یادداشت فوق العاده 9 ، در 16 (به نقل از لی ، یادداشت فوق العاده 9 ، در 4) مراجعه کنید. همچنین در مورد شرکت Evans & Co. شرکت ، انتشار قانون Exchange شماره 21696 ، 5 (30 ژانویه 1985) (دستور حل شده) را ببینید ("از آنجابا اثبات در دسترس بودن آن ، این دلال دلال است که باید کفایت استعلام را تعیین کند. ").

[20] به ACAP Financial ، فوق العاده یادداشت 12 ، در 15 مراجعه کنید ("[[W] بارها توضیح داده است که در اینجا ، همانطور که در اینجا وجود دارد ، یک توزیع غیرقانونی وجود دارد ، یک کارگزار نمی تواند ادعا کند که فروش آن از یک امنیت از ثبت نام معاف استفقط به این دلیل که گواهینامه های سهام فاقد یک افسانه محدود کننده هستند. ").

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 36 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:22