راهنمای مبتدیان برای معاملات سهام CFDS

ساخت وبلاگ

تجارت CFDS یک روش محبوب برای تجارت سهام و سهام از جمله شرکت های محبوب مانند UBS و Facebook است که در بورس های جهانی ذکر شده است.

این موارد شامل نامهای شناخته شده ای مانند UBS ، BMW ، Facebook ، Netflix ، Barclays و همچنین نامهای کمتر شناخته شده و سهام از طیف گسترده ای از بخش ها است.

چگونه CFDS را تجارت کنیم؟

advantages and disadvantages of CFD trading

معاملات CFD در مورد حرکت قیمت یک بازار حدس می زند. در این حالت ، سهام. اگر فکر می کنید ارزش سهام افزایش می یابد ، خرید می کنید ، این به عنوان طولانی نیز شناخته می شود. برای هر نقطه ای که قیمت سهم به نفع شما حرکت می کند ، تجارت سود می برد. اگر ارزش سهام کاهش یابد ، موقعیت برای هر نقطه ای که در برابر شما قرار می گیرد ضرر می کند. ارزش دارد بدانید که یک CFD معادل یک سهام است.

همه سهام با قیمت فروش و خرید نقل شده است. این همچنین به عنوان پیشنهاد و قیمت پیشنهاد شناخته می شود. تفاوت بین پیشنهاد و پیشنهاد گسترش نامیده می شود.

تجارت نمونه

HSBC در 646. 5p و 647. 7p معامله می کند. شما فکر می کنید قیمت HSBC افزایش می یابد ، بنابراین می توانید تجارت 5000 CFD را با قیمت خرید 647. 7p قرار دهید.

قیمت HSBC برای فروش به 697. 7p افزایش می یابد که 50 امتیاز افزایش می یابد. شما تجارت را با فروش برای بستن می بندید. سود (به استثنای برخی از هزینه ها) به این صورت محاسبه می شود: (قیمت نزدیک تجارت - قیمت باز تجارت) x سهام (697. 7p - 647. 7p) x 5000 = 250،000p یا 2500 پوند

در صورت کاهش قیمت HSBC ، موقعیت شما برای هر نقطه ای که HSBC علیه شما رفت ، از دست می رود. به عنوان مثال ، اگر HSBC به 607. 7p کاهش یابد و شما به این قیمت نزدیک شوید ، موقعیت شما 40 امتیاز (647. 7 P - 407. 7p) x 5000 = 200،000p یا 2000 پوند را از دست داده است.

سود حاصل از بازار در حال سقوط

Profit from a falling market

منبع: PrimexBT / Medium.com)

با CFD ، شما دارایی زیربنایی را مانند معاملات سهم ندارید. در تجارت CFD شما در مورد حرکت قیمت یک دارایی حدس می زنید. این بدان معنی است که می توان از بازار در حال سقوط و همچنین بازاری که از نظر ارزش افزایش می یابد ، درآمد کسب کنید.

اگر فکر می کنید ارزش سهام کاهش می یابد ، شما می فروشید تا باز شود. این به نام کوتاه نامیده می شود. برای هر نقطه ای که ارزش سهم سود تجارت شما را کاهش می دهد. با این حال ، برای هر نقطه ای که بازار افزایش می یابد ، ضرر می کنید.

به عنوان مثال ، شما برای باز کردن 5000 HSBC CFD CFD کوتاه می روید تا افتتاح شود. قیمت HSBC به 596. 5p کاهش می یابد ، شما برای بسته شدن در این سطح خریداری می کنید. سود تجارت شما به عنوان تفاوت بین قیمت نزدیک و قیمت باز ضرب شده توسط سهام شما محاسبه می شود.

(646. 5p - 596. 5p) x 5000 = 250،000p یا 2500 پوند. اگر موقعیت کوتاهی داشته باشید و بازار افزایش یابد ، برای هر نقطه ضرر خواهید کرد که تجارت علیه شما حرکت می کند.

تجارت در حاشیه

CFD محصولی اهرم است. این بدان معنی است که به جای اینکه ارزش کامل تجارت را برای باز کردن آن ارائه دهید ، فقط باید درصد کمی از ارزش تجارت را به عنوان سپرده اولیه قرار دهید. این به حاشیه معروف است.

به عنوان مثال ، سهام سوئیس نیاز به حاشیه 20 ٪ دارد. فرض کنید شما می خواهید 10،000 ارزش سهام UBS را به مدت طولانی طی کنید ، حاشیه مورد نیاز 20 ٪ از 10،000 CHF = CHF 2000 خواهد بود.

اگر می خواهید 10،000 پوند ارزش سهام UBS را از طریق یک کارگزار سهام معمولی خریداری کنید ، باید 10،000 CHF کامل را افزایش دهید.

از این مثال می توانیم ببینیم که تجارت با اهرم به این معنی است که با یک هزینه اولیه کوچکتر می توانید کنترل موقعیت بزرگتر را داشته باشید. این سودمند است زیرا می توانید پول خود را برای کار در جای دیگر ، مانند تجارت دیگر قرار دهید.

در حالی که سود از طریق تجارت با اهرم بزرگ می شود ، ضرر و زیان نیز وجود دارد. بنابراین ما توصیه می کنیم که در هنگام تجارت CFD یک استراتژی مدیریت ریسک معقول اتخاذ کنید. این ممکن است شامل استفاده از دستور از دست دادن توقف باشد.

محافظت از CFD

Using CFDs to Hedge Share Positions

از آنجا که می توان بازار را با CFD کوتاه کرد و از بازار در حال سقوط سود کسب کرد ، برخی از معامله گران دوست دارند از CFD استفاده کنند تا موقعیتی را که در سهام فیزیکی دارند ، محافظت کنند. به عنوان مثال ، با کوتاه کردن یک سهام CFD ، که در سبد سهام معمولی خود دارید ، تجارت می تواند به عنوان یک بیمه عمل کند و برخی از ضررها را در موقعیت فیزیکی جبران کند.

به اشتراک گذاری فیزیکی فیس بوک / موقعیت CFD فیس بوک

به عنوان مثال ، شما 5000 سهم را در فیس بوک دارید و معتقدید که آنها در کوتاه مدت کاهش می یابند. شما 5000 CFD Facebook را کوتاه می کنید. فرض کنید فیس بوک 5 ٪ ارزش را کاهش می دهد ، ضررهایی که در حساب معاملات سهم تجربه می کنید با سود که در حساب CFD شما نشسته است جبران می شود. شما می توانید بدون نیاز به بستن موقعیت ، از سهام خود محافظت کنید. هنگامی که فکر می کنید طولانی مدت قیمت سهم افزایش می یابد ، می تواند به ویژه مفید باشد.

هزینه های تجارت

هنگام معاملات سهام CFD ، گسترش هزینه اصلی است. گسترش بسته به جایی که سهام شما در آن ذکر شده است متفاوت است.

گذشته از گسترش ، هزینه تأمین مالی نیز وجود دارد. این به عنوان درصد کمی از ارزش تجارت محاسبه می شود ، که توسط 365 تقسیم شده و هر شب که این موقعیت را باز می کند ، شارژ می شود. هزینه های تأمین مالی برای هر دو موقعیت طولانی و کوتاه اعمال می شود. مالیات

CFD یک روش کارآمد مالیاتی برای تجارت است. این بدان معنی است که از نظر مالیاتی CFD ها محصولی ارزان تر هستند که از طریق آن می توان سهام را از طریق یک کارگزار سنتی سهام تجارت کرد.*

ساعات تجارت

هنگام تجارت سهام از طریق CFDS ، می توان در همان ساعاتی که مبادله باز است انجام شود. به عنوان مثال ، سهام سوئیس را می توان در ساعات معاملات زوریخ (8 صبح - 16:00 CET) معامله کرد. سهام انگلیس را می توان طی ساعاتی که بورس اوراق بهادار لندن باز است (8 صبح - 16:30 GMT) معامله کرد. سهام ایالات متحده را می توان ساعتی که معاملات بورس اوراق بهادار ایالات متحده (14: 30-21: 00 GMT) معامله کرد. گذشته از گسترش ، هزینه تأمین مالی نیز وجود دارد. این به عنوان درصد کمی از ارزش تجارت محاسبه می شود ، که توسط 365 تقسیم شده و هر شب که این موقعیت را باز می کند ، شارژ می شود. هزینه های تأمین مالی برای هر دو موقعیت طولانی و کوتاه اعمال می شود. مالیات

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 24 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 0:34