اهمیت پرداختن به ریسک ارز در یک سبد بین المللی

ساخت وبلاگ

در پرتفوی سرمایه گذاری جهانی امروز در سراسر جهان ، نسبت سرمایه گذاری های موجود در ارزهای خارج از پول پایه نمونه کارها در حال حاضر در همه زمان ها بالا است. به این ترتیب ، قرار گرفتن در معرض خطر ارزی در پرتفوی جهانی بیشتر از هر زمان در تاریخ سرمایه گذاری است.

این قرار گرفتن در معرض بزرگ با ارزها نه تنها خطر را برای اوراق بهادار سرمایه گذار می افزاید بلکه بسته به حرکت در ارزهای خارجی نسبت به ارز پایه سرمایه گذار ، عنصر بازده ، مثبت یا منفی را نیز فراهم می کند.

هنگام سرمایه گذاری در بازارهای خارج از کشور ، ریسک و بازده سرمایه گذاری توسط:

  1. نوسانات سرمایه گذاری اساسی (به عنوان مثال ، سهام آلمان) و بازدهی که در ارز محلی ارائه می دهد
  2. نوسانات ارز خارجی در برابر ارز پایه نمونه کارها و بازگشت ارز خارجی نسبت به ارز پایه.

به عبارت دیگر ، دو مؤلفه برای ریسک و بازده در یک سرمایه گذاری در خارج از کشور وجود دارد. اول ، آنچه توسط سرمایه گذاری اساسی و دوم ، تهیه شده توسط قرار گرفتن در معرض ارز خارجی ارائه شده است.

تجزیه و تحلیل 1) و 2) به طور جداگانه مهم است نه اینکه فرض کنیم که آنها در تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری شما در مورد اینکه آیا و چگونه می توانید در یک بازار خاص در خارج از کشور سرمایه گذاری کنید ، در معرض همان عوامل قرار دارند. توصیه می شود هنگام مدیریت تأثیر آن بر روی نمونه کارها ، قرار گرفتن در معرض ارز را به عنوان منبع جداگانه ریسک و بازده درمان کنید.

همچنین درک بزرگی از تأثیر بالقوه این منبع اضافی ریسک و بازگشت به منظور تصمیم گیری آگاهانه در مورد آنچه در مورد آن و نحوه مدیریت آن انجام می شود ، بسیار مهم است.

این به بهترین وجه با استفاده از یک مثال واقعی زندگی نشان داده شده است.

بگذارید پرونده یک سرمایه گذار مستقر در ایالات متحده را در اختیار داشته باشیم که دارای یک سبد جهانی است که به دلار آمریکا آمده است. علاوه بر این ، فرض کنید که تصمیم به سرمایه گذاری در بازار سهام ژاپن در اول اکتبر 2012 گرفته شده است و این امر دقیقاً مطابق با شاخص ژاپنی Nikkei 225 بازده کسب کرده است.

اگر این سرمایه گذاری برای 5 چهارم (یعنی 15 ماه) تا 31 دسامبر 2013 برگزار می شد ، سرمایه گذار می توانست 83. 7 ٪ از نظر ارز محلی (ین ژاپنی) را بازگرداند.

با این حال ، بازده به دست آمده در شرایط USD تنها 37. 6 ٪ به دلیل این واقعیت بود که در همین مدت ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به میزان قابل توجهی سقوط کرد.

Investment in Japanese Equities

منبع: هزاره جهانی و بلومبرگ ، 31 دسامبر 2013.

این امر با قدرت نشان می دهد که هنگام سرمایه گذاری در بازارهای خارج از کشور ، ارزیابی نه تنها شایستگی های اصلی سرمایه گذاری به عنوان مثال مهم است. چشم انداز بازار سهام ژاپن در این مثال ، اما همچنین شایستگی فرقه ارز سرمایه گذاری است زیرا این می تواند تأثیر قابل توجهی در ریسک و بازده سرمایه گذاری کلی داشته باشد.

از دست دادن ارز در این مثال می توان با محافظت از قرار گرفتن در معرض ین ژاپنی به دلار آمریکا در زمان انجام سرمایه گذاری در بازار سهام ژاپن جلوگیری کرد. اگر سرمایه گذار این پرچین ارز را پیاده سازی کرده بود ، بازده در شرایط دلار آمریکا تقریباً مشابه بازده شرایط ارز محلی یعنی 83 ٪ بود.

با این حال ، در حالی که در معرض قرار گرفتن در معرض ین ژاپن در این مورد مناسب بوده است ، استنباط نمی شود که همیشه توصیه می شود که از قرار گرفتن در معرض ارز استفاده کنید. مثال دیگر در همین مدت این نکته را نشان می دهد.

بگذارید پرونده همان سرمایه گذار مستقر در ایالات متحده را در نظر بگیریم که تصمیم به سرمایه گذاری در بازار سهام آلمان در اول اکتبر 2012 گرفت و دقیقاً مطابق با شاخص DAX آلمان بازده کسب کرد. علاوه بر این ، فرض کنید که این سرمایه گذاری دقیقاً در مدت مشابه (15 ماه تا 31 دسامبر 2013) به عنوان سرمایه گذاری سهام عدالت ژاپن برگزار شد.

در این سرمایه گذاری ، بازده از نظر ارز محلی (یورو) 32. 4 ٪ بود.

با این حال ، بازده به دست آمده از نظر دلار آمریکا 41. 0 ٪ بود که به دلیل قدردانی یورو در برابر دلار آمریکا در مدت مشابه 8. 6 ٪ بیشتر از بازده یورو بود. ترک قرار گرفتن در معرض یورو غیرقانونی منجر به بازگشت مثبت اضافی شد.

Investment in German Equities

در این مثال ، توصیه شد که از قرار گرفتن در معرض ارز یورو خارج نشده باشد - دقیقاً برعکس استراتژی بهینه در مثال ژاپنی.

از این رو ، هیچ پاسخ منحصر به فردی در مورد این سؤال وجود ندارد که آیا باید از خطر ارز محافظت کند یا نه ، زیرا این امر به شرایط خاص و چشم انداز هر ارز بستگی دارد.

نتیجه گیری های مختلفی برای نتیجه گیری از این مثال واقعی زندگی وجود دارد:

  1. بازده ارز اغلب در بازده سرمایه گذاری در بازارهای خارج از کشور تأثیر بسیار زیادی دارد
  2. بازده ارز بسته به قرار گرفتن در معرض ارز خاص می تواند تأثیر بازده مثبت یا منفی بر روی نمونه کارها داشته باشد
  3. قرار گرفتن در معرض ارز برخی از ارزها باید از طریق محافظت از آن کاهش یابد در حالی که باید برخی از قرار گرفتن در معرض افزایش یابد تا به یک ترکیب ارز بهتر در نمونه کارها برسد. این هدف مدیریت فعال ارز است.

با استفاده از یک استراتژی فعال پوشش ارز ، یک سرمایه گذار را قادر می سازد تا ترکیب ارز را به طور مستقل از فرقه ارز سرمایه گذاری های اساسی با استفاده از قراردادهای ارز و گزینه های گزینه برای محافظت و/یا قرار گرفتن در معرض ارزها در صورت لزوم تغییر دهد. در این مثال ، اگر یک سرمایه گذار مستقر در ایالات متحده در طی دوره ای که نشان داده شده در بازارهای سهام ژاپنی و آلمان سرمایه گذاری کرده بود ، کاهش قرار گرفتن در معرض ین ژاپن و افزایش قرار گرفتن در معرض یورو ، سرمایه گذار را برای ترک ارز بهتر از ترک ترك فراهم می كرد. قرار گرفتن در معرض ارز اساسی بدون کنترل و بدون تغییر.

در عدم مدیریت قرار گرفتن در معرض ارز در یک نمونه کارها ، سرمایه گذاران نمونه کارها را در معرض بازده های کنترل نشده و ریسک کنترل نشده ناشی از قرار گرفتن در معرض ارز قرار می دهند. این یک منبع جداگانه و اضافی از ریسک و بازده از سرمایه گذاری سهام اصلی (یا درآمد ثابت) است. به همین ترتیب ، موقعیت بیشترین خطر این است که هیچ کاری انجام ندهید و قرار گرفتن در معرض ارز را کنترل نکنید.

در هزاره ، ما در مدیریت فعال ریسک ارز برای بهبود ترکیب ارز در اوراق بهادار مشتری و بهبود ویژگی های کلی ریسک و بازگشت اوراق بهادار مشتری تخصص داریم.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:35