چرا تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای برای صندوق های رمزنگاری به "ضروری" تبدیل شده است

ساخت وبلاگ

‍ تا همین اواخر ، تجارت رمزنگاری مشمول پارادوکس بود. در حالی که پایان نامه سرمایه گذاری بسیاری از صندوق های رمزنگاری بر مزایای عدم تمرکز استوار است ، تحلیلگران صندوق به تجزیه و تحلیل بازار به شدت به داده های بازار اعتماد کردند. اکنون ، این تصویر به طور اساسی در حال تغییر است ، زیرا موج جدیدی از متخصصان مدل های تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای را توسعه می دهد که روش های جدیدی برای کشف فرصت های بازار ارائه می دهد. این مقاله توضیح می دهد که چگونه تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای با روش های معمولی متفاوت است و اهمیت روزافزون آن را برای متخصصان سرمایه گذاری در صنعت رمزنگاری بررسی می کند.

زمینه - به سمت تجزیه و تحلیل اساسی دارایی های رمزنگاری

برای شرکت در یک کلاس دارایی ، باید واقعاً آن را درک کنید. این یکی از موانعی است که بسیاری از مدیران و موسسات سرمایه گذاری را از ورود به بخش رمزنگاری باز می گرداند. برای سرمایه گذاران و تحلیلگران با سابقه در سهام سنتی ، مانترا مبنی بر اینکه عملکرد گذشته نشانگر بازده آینده نیست ، کاملاً محکم شده است ، و آنها به دنبال اصول سهام هستند تا زمینه بیشتری را فراهم کنند. این معیارهای کلیدی ، مانند گردش پول ، بازده دارایی و حفظ سود در بسیاری از افراد دیگر ، بخشی از دقت اساسی در تجزیه و تحلیل سهام هستند.

با این حال ، تا همین اواخر ، خرد متعارف این بود که تجزیه و تحلیل اساسی دارایی های رمزنگاری امکان پذیر نبود. در بازاری که با نقدینگی بسیار پراکنده مشخص می شود ، تحلیلگران به داده های بازار ارائه شده توسط بازیگرانی مانند صرافی ، کارگزاران و میزهای OTC برای ارزیابی حرکات بازار اعتماد کردند. برای شرکت کنندگان با تجربه در بازار رمزنگاری با دانش عمیق از این بخش ، این وصله شاخص ها برای تأمین پایه برخی از حدس های تحصیل کرده کافی بود ، اما از ایده آل دور بود.

با این حال ، این به نظر می رسد که با ظهور تجزیه و تحلیل داده های جدید در زنجیره ای و معیارها که بینشی در مورد سلامت اساسی و امنیت یک دارایی ، خریدار و رفتار فروشنده و ناکارآمدی قیمت بالقوه ارائه می دهد ، تغییر می کند. مدیران نمونه کارها ، سرمایه گذاران حرفه ای و تحلیلگران هم اکنون می توانند این داده های زنجیره ای را با داده های بازار ترکیب کنند تا درک عمیق تر ، جامع تر و جامع تری از ارزهای رمزپایه کسب کنند.

چرا تجزیه و تحلیل داخل زنجیره ای برای تحلیلگران رمزنگاری ضروری شده است

بازار cryptocurrency برخی از تفاوت های اساسی ساختاری با سهام سهام سنتی را نشان می دهد. به عنوان مثال ، در هر حوزه قضایی برای دارایی های رمزنگاری هیچ مبادله ای اصلی وجود ندارد و در نتیجه ، تجارت در بسیاری از مبادلات متمرکز ، کارگزاران و میزهای OTC انجام می شود ، علاوه بر این که اکنون تجارت در مبادلات غیر متمرکز و سیستم عامل های DEFI انجام می شود. با توجه به این عوامل ، هیچ راهی برای دریافت یک نمای کلی از دارایی خاص بدون مشورت با داده های بازار و زنجیره ای در کنار هم وجود ندارد. همراه با این واقعیت که داده های زنجیره ای نیز بینش هایی در مورد سلامت اساسی و امنیت دارایی ، شبکه یا پروتکل ارائه می دهند ، به راحتی می توان فهمید که چرا وجوه رمزنگاری به طور فزاینده ای داده های زنجیره ای را در تحقیق ، انتخاب ، مدیریت نمونه کارها و مدیریت خود قرار می دهدفرآیندهای پشتیبانی تصمیم گیری.

Nuant برای ارائه متخصصان سرمایه گذاری ، تحلیلگران تحقیق و داده ها با یک داشبورد واحد طراحی شده است که پوشش گسترده ای در صنعت از داده های زنجیره ای و بازار را که باعث عملکرد صندوق یا استراتژی می شود ، فراهم می کند. علاوه بر طیف گسترده ای از معیارهای پیش فرض قابل تنظیم ، تجزیه و تحلیل و تجسم ، تحلیلگران و دانشمندان داده را قادر می سازد تا با استفاده از یک زبان جدید و با هدف ساخته شده به نام NQL (زبان پرس و جو Nuant) ، نمایش داده ها و تجزیه و تحلیل های جدید خود را تنظیم کنند. این امر به طور اساسی روند ایجاد نمایش داده های سفارشی را ساده می کند و کد بسیار کمتری نسبت به سایر زبانهای اصلی اسکریپت مانند SQL یا پایتون را شامل می شود.

Nuant Query Language: custom query

NQL - زبان پرس و جو Nuant: این پرس و جو نرخ تغییر قیمت اتریوم را نشان می دهد که نرخ تغییر تعداد معاملات بیشتر از یک ارزش خاص باشد و هنگامی که نرخ تغییر تعداد آدرس های فعال اتریوم استبیشتر از یک مقدار خاص.

معیارهای زنجیره ای که برای تحلیلگران داده های رمزنگاری برجسته می شوند

بینش و معیارهای داده های زنجیره ای می تواند به طور گسترده ای به سه گروه طبقه بندی شود. در مرحله اول ، داده های زنجیره ای می توانند اطلاعات مربوط به سلامت شبکه اساسی دارایی رمزنگاری را ارائه دهند. این معیارها بینشی در مورد پذیرش کاربر ، زنده ماندن و امنیت شبکه غیرمتمرکز اساسی که زیر یک دارایی خاص است ، فراهم می کند. ثانیا ، طیف گسترده ای از روند مربوط به رفتار خریدار و فروشنده را می توان با بررسی داده های زنجیره ای جمع آوری کرد. سرانجام ، داده های زنجیره ای مبنای محاسبه تعدادی از معیارهای ارزیابی نسبی را فراهم می کند که می تواند برای شناسایی ناکارآمدی قیمت در بازار استفاده شود.

در بخش هایی که در زیر آمده است ، ما برخی از معیارهای اصلی در هر یک از این دسته ها را بررسی خواهیم کرد. به دلیل قوام و وضوح ، تمرکز روی بیت کوین خواهد بود ، اما در بسیاری موارد می توان از معیارهای یکسان برای سایر شبکه ها و دارایی های اثبات استفاده کرد. دارایی های اثبات سهام مانند Ethereum ممکن است از تغییرات مختلفی استفاده کند ، البته با همان اهداف.

معیارهای بهداشتی و امنیتی شبکه

یکی از جذابیت های بیت کوین در مقایسه با ارزهای معمولی فیات ، پیش بینی سیاست پولی است که از طریق مکانیسم هایی مانند چرخه نصف بیت کوین در پروتکل شبکه کدگذاری می شود. با بررسی معیارهایی مانند کل عرضه در گردش یا صدور روزانه سکه های جدید ، تأمین بیت کوین به راحتی قابل تأیید است.

کل حجم معاملات روزانه به تحلیلگران این امکان را می دهد تا میزان فعالیت در شبکه را ارزیابی کنند. یکی دیگر از آمارهای مفید برای ارزیابی استفاده از شبکه ، تعداد کل آدرس های فعال است که تعداد آدرس های مورد استفاده در صرافی ها ، معدنچیان و افراد را در یک روز خاص ضبط می کند.

از نظر امنیت ، پروتکل بیت کوین انگیزه هایی را برای معدنچیان فراهم می کند تا سخت افزار خود را برای تأمین امنیت شبکه در قالب پاداش بلوک و هزینه های معامله مستقر کنند. متریک درآمد معدنچی مبلغ کل سکه های تازه ذوب شده و هزینه های معامله ای را که هر روز توسط معدنچیان به دست می آورد ، ضبط می کند. هنگام تجزیه و تحلیل این متریک ، مهم است که چرخه نصف بیت کوین را در خاطر داشته باشید ، به موجب آن پاداش اعطا شده به معدنچیان برای موفقیت در استخراج یک بلوک جدید پس از هر 210،000 بلوک به نصف کاهش می یابد ، که تقریباً هر 4 سال است.

نشانه خوبی از امنیت کل شبکه بیت کوین توسط متریک نرخ هش ارائه شده است ، که کل قدرت محاسباتی ترکیبی را که برای معدن و پردازش معاملات استفاده می شود ، اندازه گیری می کند. علیرغم رکود در بازار cryptocurrency ، نرخ هش بیت کوین بسیار انعطاف پذیر بوده است و نشان می دهد که تقریباً 86 ٪ رشد نسبت به سال گذشته بین اوت 2021 و اوت 2022 نشان می دهد که از 112 به 208 Exahash در ثانیه افزایش یافته است.

در مجموع ، معیارهای شبکه و امنیتی بینشی در مورد عوامل اساسی که ممکن است ارزش یک دارایی را در دراز مدت تأثیر بگذارد ، ارائه می دهد.

معیارهای رفتار خریدار و فروشنده

یکی از مزایای یک دفترچه blockchain در دسترس عمومی مانند بیت کوین این است که به ما امکان می دهد تا موقعیت ها و رفتار دارندگان را در سطح جهان تجزیه و تحلیل کنیم. این می تواند اطلاعاتی در مورد تعادل ثروت در شبکه و چه نوع خریداران وارد بازار شود یا از بازار خارج شود.

سنجه روز سکه از بین رفته (CDD) به تحلیلگران رمزارز اجازه می دهد تا رفتار طولانی مدت دارندگان را درک کنند. هر بار که 1 بیت کوین به مدت یک روز در کیف پول نگهداری می شود، این روز به عنوان روز سکه محسوب می شود. به عنوان مثال، اگر یک سرمایه گذار 0. 5 BTC را به مدت 30 روز نگه دارد، این معادل 15 روز سکه خواهد بود. CDD با در نظر گرفتن تعداد سکه های معامله شده در یک بازه زمانی خاص و ضرب آن در زمان نگهداری آنها قبل از معامله محاسبه می شود. یکی از انواع CDD CDD باینری است که می تواند یکی باشد، اگر CDD بالاتر از میانگین باشد، یا 0 اگر CDD کمتر از متوسط باشد. وقتی CDD بالاتر از حد متوسط است یا در حال افزایش است، این به طور کلی نشان می‌دهد که دارندگان طولانی‌مدت سکه‌ها را از انبار خارج کرده و آنها را نقد می‌کنند، احتمالاً برای کسب سود.

معیار دیگری که رفتار خریدار و فروشنده را با توجه به طول موقعیت آنها تجزیه و تحلیل می کند، امواج HODL است. نمودار موج HODL تمام بیت‌کوین‌های در گردش را بر اساس مدت زمانی که توسط مالک فعلی‌شان نگهداری می‌شود، طبقه‌بندی می‌کند، خواه یک روز، یک ماه، یک سال و غیره. مدت زمانی که یک سکه از آخرین جابه‌جایی آن گذشته است نیز معمولاً به عنوان خوانده می‌شود."طول عمر" آن سکه. تحلیلگران مشاهده کرده‌اند که هجوم سکه‌های جوان با طول عمر کوتاه‌تر با دوره‌های افزایشی همزمان است، زیرا سرمایه‌گذاران جدیدتر خرید می‌کنند و دارندگان بلندمدت سود می‌برند. برعکس، سکه‌های قدیمی‌تر در بازارهای نزولی رایج‌تر هستند.

معیارهای ارزش گذاری نسبی

در حالی که معیارهای سلامت شبکه می توانند نقش مهمی در توسعه پایان نامه سرمایه گذاری و رفتار خریدار ایفا کنند، معیارهای ارزش گذاری نسبی زمینه مهمی را برای حرکات بازار فراهم می کنند. اینها از جمله مرتبط ترین موارد به مدیران سبد سهام فعال به صورت روزانه هستند. به ویژه، این شاخص‌ها می‌توانند به صندوق‌های رمزنگاری کمک کنند تا ناکارآمدی‌های کوتاه‌مدت تا میان‌مدت قیمتی را که ممکن است برای تولید آلفا مورد سوء استفاده قرار گیرند، شناسایی کنند.

به عنوان مثال، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) با گرفتن کل ارزش بازار بیت کوین و تقسیم آن بر ارزش واقعی آن محاسبه می شود. سرمایه تحقق یافته، تغییری از ارزش بازار است که هر خروجی معامله خرج نشده را بر اساس قیمت آخرین معامله به جای ارزش بازار فعلی ارزش گذاری می کند. وقتی MVRV بالای 1 باشد، بازار با سود می فروشد. برعکس، وقتی زیر 1 باشد، فروشندگان متحمل ضرر می شوند. در گذشته، قیمت بیت کوین با ارزش MVRV حدود 10 به اوج می رسید، اما اخیراً، در مقادیر بین 7 تا 9 به بالاترین حد خود رسیده است.

نسبت ارزش بازار به Thermo-Value (MVTV) قیمت فعلی بیت کوین را نسبت به مقدار ضمنی دریافت شده توسط معدنچیان بیت کوین از شبکه بررسی می کند. این نسبت توسط برخی از تحلیلگران برجسته رمزنگاری مانند Geert Jancap به عنوان مشابه با EV-to-Ebitda (ارزش سازمانی به درآمد قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و استهلاک) در ارزیابی های سهام سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری و بسته بندی

هنگامی که صندوق های رمزنگاری حرفه ای در ابتدا وارد بخش رمزنگاری شدند ، داده های بازار خارج از زنجیره آسان تر بود و می توان به سادگی برای برخی از تکنیک های تجزیه و تحلیل داده های معمولی استفاده کرد. در حالی که داده های زنجیره ای به وضوح از پتانسیل برخوردار بودند ، در نقطه بلوغ نبود که به وضوح مشخص شود که چگونه می توان تصمیمات سرمایه گذاری بهتر و به موقع تر را هدایت کرد. در نتیجه ، بسیاری از مدیران ، بازرگانان و تحلیلگران نمونه کارها رمزنگاری تصمیم عملی را برای تکیه بر داده های بازار در کوتاه مدت گرفتند.

این بازار اکنون در حال شروع به بالغ و مدیران پرتفوی رمزنگاری شده است و تحلیلگران آنها افق خود را گسترش می دهند. تکنیک های جدید تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای امکان باز کردن پتانسیل کامل داده های زنجیره ای ، ارائه بینش ارزشمندی در مورد سلامت عمومی ، رفتار خریدار و فروشنده و ارزیابی نسبی یک دارایی خاص را فراهم می کند. با ترکیب آن با داده های خارج از زنجیره ، مدیران و تحلیلگران هم اکنون می توانند درک واضح تری از عوامل رانندگی و تأثیرگذاری بر بازار و در نتیجه عملکرد صندوق و استراتژی آنها کسب کنند.

در یک بازار بسیار پیچیده و پراکنده ، تحلیلگران داده ، مدیران نمونه کارها و معامله گران حرفه ای به طور یکسان نیاز به درک کاملی از بازار دارند - که تنها با ترکیب داده های زنجیره ای و بازار قابل دستیابی است. Nuant فراهم می کند که توانایی با یک نظارت بر نمونه کارها یکپارچه و بسیار قابل تنظیم ، پلتفرم پشتیبانی ، تجزیه و تحلیل و پشتیبانی تصمیم ، که به طور خاص از زمین برای بازارهای رمزنگاری طراحی شده است ، کلیه داده های مربوط به زنجیره ای و بازار را در نوک انگشتان خود فراهم می کند و شما را قادر می سازد به موقع و به موقع بسازندتصمیمات آگاهانه از آنها.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:31