آیا من به سرمایه گذاری های با درآمد ثابت در نمونه کارها خود نیاز دارم؟

ساخت وبلاگ

جنیفر واترز یک نویسنده تجاری برنده جایزه شیکاگو است که در درجه اول اخبار تجاری را برای 25 سال به علاوه در پخش های بزرگ چاپی ، رادیو و تلویزیون و همچنین بصورت آنلاین پوشش داده است.

داگ یک تحلیلگر سرمایه گذاری جایگزین منشور است که بیش از 20 سال را به عنوان سازنده بازار مشتقات و مدیر دارایی قبل از "تناسخ مجدد" به عنوان یک متخصص رسانه مالی یک دهه پیش گذراند.

قبل از پیوستن به بریتانیکا ، داگ نزدیک به شش سال مدیریت پروژه های بازاریابی محتوا را برای ده ها مشتری از جمله نوار تیک ، اخبار بازار و سایت آموزش مالی TD Ameritrade برای سرمایه گذاران خرده فروشی گذراند. وی از سال 2006 دارنده منشور CAIA بوده و همچنین در طول سالهای خود به عنوان متخصص مشتقات مجوز سری 3 را در اختیار دارد.

داگ پیش از این به عنوان مدیر منطقه ای منطقه شیکاگو PRMIA ، انجمن بین المللی مدیران ریسک حرفه ای فعالیت می کرد و وی همچنین به عنوان سردبیر خبرنامه عضو سه ماهه PRMIA فعالیت می کرد. وی دارای لیسانس از دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign و MBA از انستیتوی فناوری ایلینویز ، دانشکده تجارت استوارت است.

Fixed Income Investments, composite image: handshake, savings bonds

© RichCano - E+/Getty Images ، © yurolaitsalbert - Istock/Getty Images ؛دائر ycl المعارف کامپوزیت عکس Britannica ، Inc.

یک نمونه کارها متنوع به طور معمول شامل سرمایه گذاری های با درآمد ثابت است. اینها ابزارهای پرداختی از قبیل اوراق خزانه داری ، اوراق بهادار شرکت و گواهی سپرده (CD) است که ممکن است در بانک محلی خود ارائه دهید. هنگامی که شما یک سرمایه گذاری با درآمد ثابت دارید ، یک سری قابل پیش بینی از پرداخت بهره دریافت می کنید (از این رو اصطلاح "درآمد ثابت").

درآمد ثابت می تواند به حفظ ثروت و ایجاد منبع پایدار درآمد به عنوان کوسن برای آینده مالی شما کمک کند. به طور کلی ، سرمایه گذاری های با درآمد ثابت نسبت به بورس سهام کمتری دارند. اما آنها بدون خطر نیستند ، و برخی از آنها خطرناک تر از سایرین هستند.

امتیاز کلیدی

 • اوراق بهادار با درآمد ثابت وام به دولت ها ، شرکت ها یا بانک ها در ازای سود پرداخت شده به سرمایه گذار است.
 • سرمایه گذاری های مشترک با درآمد ثابت شامل اوراق خزانه داری ، اوراق بهادار شرکت ، اوراق قرضه شهرداری و گواهی سپرده ها است.
 • وقتی نرخ بهره کاهش می یابد ، قیمت اوراق قرضه افزایش می یابد.

اما این نکته استسرمایه گذاری های با درآمد ثابت می تواند به تعادل خطر موجود در نمونه کارها برای جبران نوسانات ، مثلاً رکود بازار سهام کمک کند.

انواع سرمایه گذاری های با درآمد ثابت

اگرچه ممکن است شما در این عبارت جدید باشید ، به احتمال زیاد درآمد ثابت دیده اید (و شاید در آن سرمایه گذاری کرده باشید). در اینجا برخی از وسایل نقلیه متداول:

 • گواهی سپرده (CD). صادر شده توسط بانکها و سایر موسسات مالی ، بیشتر سی دی ها توسط FDIC - به 250،000 دلار در هر حساب - در بین امن ترین سرمایه گذاری های موجود بیمه می شوند.
 • صورتحساب خزانه داری ("T-Bills"). اینها اوراق بهادار دولت کوتاه مدت با سررسید از چند روز تا یک سال کامل است که با حمایت "ایمان و اعتبار کامل" دولت ایالات متحده است. خطوط T با تخفیف به ارزش چهره (یا "ارزش ارزش") فروخته می شوند و هنگام بالغ شدن نرخ بهره ثابت را پرداخت می کنند. بنزهای T بسیار ایمن در نظر گرفته می شوند.
 • یادداشت های خزانه داری ("t-notes"). یادداشت های خزانه داری دارای بلوغ تا حدودی طولانی تر از چندین سال تا یک دهه است ، با نرخ بهره ثابت که هر شش ماه یکبار پرداخت می شود.
 • اوراق بهادار خزانه داری. سررسید اوراق بهادار خزانه داری طولانی تر است ، در 20 تا 30 سال با نرخ های ثابت که هر شش ماه یکبار نیز پرداخت می شود.
 • اوراق قرضه شهرداری. ایالت ها ، شهرها ، شهرستانها و سایر نهادهای دولتی اوراق قرضه شهرداری ("مونیس") را برای جمع آوری بودجه برای ساخت زیرساخت ها ، مانند مدارس یا سایر پروژه های عمومی صادر می کنند. دوره بلوغ به طور معمول از 2 تا 5 سال متغیر است. برخی ممکن است تا 30 سال باشد. پرداخت بهره از مونیس به طور کلی از مالیات های فدرال معاف است ، یک ویژگی جذاب.
 • اوراق قرضه شرکتهنگامی که اوراق قرضه شرکتی را خریداری می کنید ، پول خود را به یک شرکت وام می دهید ، که ممکن است از آن برای توسعه محصولات جدید ، ایجاد یک سرمایه گذاری استراتژیک یا تأمین اعتبار روزمره استفاده کند. سرمایه گذاری در بدهی یک شرکت از سرمایه گذاری در اوراق بهادار خزانه داری یا محصولات بانکی با بیمه FDIC خطرناک تر است ، بنابراین اوراق شرکت ها معمولاً نرخ بهره بالاتری را پرداخت می کنند.

آژانس های ریسک و رتبه بندی پیش فرض درآمد ثابت

شاید بزرگترین خطر سرمایه گذاری با درآمد ثابت این باشد که صادرکننده ممکن است تعهدات خود را برآورده نکند (پرداخت بهره و بازگرداندن مدیر شما در زمان بلوغ). این به عنوان یک پیش فرض شناخته می شود ، و برای سرمایه گذاران ، این خبر بد است.

اینجاست که آژانس های رتبه بندی به آنها کمک می کنند. تقریباً مانند دفاتر اعتباری ، آژانس های رتبه بندی از طریق شماره ها حفر می شوند و احتمال کلی را که یک صادرکننده اوراق قرضه می تواند وعده های مالی خود را حفظ کند ، ارزیابی می کنند.

آژانس های رتبه بندی نمرات نامه را اختصاص می دهند ، با AAA (یا AAA بسته به آژانس رتبه بندی) بالاترین کیفیت/پایین ترین خطر و C و D کمترین کیفیت/بالاترین خطر را دارند.

آژانس های رتبه بندی برای تعیین اعتبار اعتبار ، روشهای پیچیده و ارزیابی اختصاصی ایجاد کرده اند - به همین دلیل ممکن است نتایج از یک آژانس به دیگری متفاوت باشد. اگر در نظر دارید خرید داشته باشید ممکن است بخواهید از بیش از یک آژانس به رتبه بندی بپردازید.

SEC دارای دفتر رتبه بندی اعتباری است که زبانه های انطباق را در این آژانس های رتبه بندی نگه می دارد. از سال 2022 ، نه آژانس رتبه بندی ثبت شده وجود دارد ، اما بیشتر اوراق قرضه از طریق "The Big Three" رتبه بندی می شوند:

 • رتبه بندی های فیچ
 • سرویس سرمایه گذاران مودی
 • رتبه بندی جهانی S& P

سرمایه گذاران باید قبل از پرش ، رتبه بندی اوراق قرضه را با دقت مطالعه کنند. تفاوت بین آن "درجه سرمایه گذاری" (ریسک پایین تر اما به طور معمول عملکرد پایین) و "درجه سوداگرانه" (ریسک بالاتر اما به طور معمول عملکرد بالاتر) را درک کنید.

در مورد آن خطر نرخ بهره

بازده اوراق قرضه و قیمت اوراق رابطه معکوس دارند. وقتی نرخ بهره کاهش می یابد ، قیمت اوراق قرضه افزایش می یابد. چرا؟این بیشتر یک داستان عرضه و تقاضا است.

فرض کنید اوراق قرضه 1000 دلاری خریداری کرده اید که 4 ٪ سود را پرداخت می کند. با فرض اینکه وام گیرنده به طور پیش فرض نیست ، مهم نیست که چه اتفاقی برای نرخ بهره می افتد - چه از آنها بالا بروند ، پایین یا یک طرف - هر سال 4 ٪ درآمد کسب می کنید. و اگر پیوند را تا زمان بلوغ نگه دارید ، 1000 دلار کامل خود را نیز پس می گیرید.

اگر تصمیم دارید قبل از سررسید اوراق قرضه را بفروشید ، قیمت آن در آن زمان تحت تأثیر نرخ بهره غالب قرار می گیرد. به عنوان مثال ، اگر نرخ بهره به 3 ٪ کاهش یابد ، چه می شود؟این خبر خوبی برای شما است ، زیرا اوراق قرضه شما در واقع بیش از 100 دلار که برای آن پرداخت کرده اید ارزش دارد. سرمایه گذاران حق بیمه ای را برای داشتن وثیقه ای پرداخت می کنند که 4 ٪ پرداخت می کند وقتی نرخ 3 ٪ باشد.

از طرف تلنگر ، اگر نرخ بهره به 5 ٪ صعود کند ، اوراق قرضه 4 ٪ شما مقداری از ارزش خود را از دست می دهد. به این دلیل است که اگر می خواهید آن را بفروشید ، باید تخفیف را برای جلب خریدار ارائه دهید تا اوراق قرضه ای را بپذیرید که فقط 4 ٪ پرداخت می کند وقتی یک اوراق قرضه جدید 5 ٪ ارائه می دهد.

ارزش اوراق بهادار مستقیماً تحت تأثیر نرخ بهره قرار نمی گیرد. در عوض ، این قیمت اوراق قرضه جدید با نرخ بالاتر یا پایین تر است که ارزش اوراق قرضه شما را نشان می دهد. SEC به سرمایه گذاران هشدار می دهد که هنگام خرید اوراق بهادار از ریسک نرخ بهره آگاه باشند در حالی که نرخ بهره پایین است.

اگر قصد دارید تا زمان بلوغ اوراق قرضه داشته باشید ، بدون در نظر گرفتن نحوه نوسان قیمت اوراق ، بازده بیان شده اوراق قرضه را بدست می آورید. و در زمان بلوغ ، سرمایه گذاری اصلی خود را پس خواهید گرفت.

خط پایین

مانند همه سرمایه گذاری ها ، اوراق قرضه عنصر ریسک را به همراه دارد و عملکرد گذشته هیچ تضمینی برای نتایج آینده ندارد. اما بیشتر متخصصان سرمایه گذاری توصیه می کنند بخشی از نمونه کارها خود را به درآمد ثابت اختصاص دهید تا خطرات مرتبط با نوسانات بازار سهام را صاف کنید و یک جریان قابل اعتماد از درآمد را دریافت کنید.

بهترین بروکر فارکس...
ما را در سایت بهترین بروکر فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : داریوش اسدزاده بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:54